Зустріч студентів-журналістів із деканом

7 травня 2014 року на факультеті журналістики Львівського національного університету студенти зустрілися з деканом Михайлом Присяжним. На зустрічі обговорили перебіг навчального процесу, зосередили увагу на проблемах, які виникають під час нього, та висловили пропозиції щодо його вдосконалення. Присутніми на заході були й заступники декана з навчальної та навчально-виховної роботи Богдан Тихолоз і Ярослав Табінський.

Розмову Михайло Павлович розпочав із вдячності за запрошення до більш відвертого діалогу зі спудеями. Він нагадав, що факультет журналістики основним завданням ставить забезпечення навчального процесу. Відомо, що на ньому функціонують шість кафедр, дисципліни для майбутніх журналістів викладають як науковці, так і практики, видається спеціалізована навчальна література, а після кожного навчального року студенти набувають практичних вмінь у редакціях ЗМІ. Михайло Присяжний згадав і про революційні події, із гордістю мовлячи про тих студентів, які свідомо стояли на майданах, не оминув  і лояльного ставлення до них викладачів, які також підтримали молодь.

Далі слово передали представникам груп і курсів. Вони висловили  невдоволення щодо дворазового відвідування пар із фізичного виховання, запропонувавши зробити цю дисципліну факультативною. «Зараз ми не можемо це виконати, оскільки положення про дворазове відвідування фізвиховання зазначене у законах Міністерства освіти і науки України. Та й хочеться, щоб наша нація була гармонійно здоровою і красивою, тому це не завадить»,- каже Михайло Павлович. Також студенти вважають, що у навчальній програмі занадто мало часу відводять на вивчення іноземних мов, на що Михайло Присяжний відповів: «Стержнем в опануванні мов є вмотивованість: якщо ви хочете досягнути вагомих результатів, тоді маєте працювати над цим. Якщо у вас цього немає, то й п'ятдесяти пар на тиждень вам не вистачить», - зазначив він. Ще однією проблемою для тих, які втратили студентські квитки, є занадто довге їх відновлення, на що декан пояснив: перш, ніж потрапити у руки власника, вони проходять і столичну «обробку».

Присутні висловили побажання щодо частіших зустрічей із журналістами-практиками та проведення майстер-класів. Випускників факультету, четвертокурсників, цікавило питання вступу до магістратури, кількість іспитів і запитань, а також вибір рецензентів для дипломних робіт.

«Ми працюємо за тими стандартами, які самі й розробляємо, і  практичні навики – це також його частина», - підсумував Михайло Павлович.

Фото Олександри Присташ