З'їзд Асоціації випускників

У кожному з нас живе зв'язок із рідною альма-матер, який не втрачається навіть після багатьох років після завершення навчання у ній. Це довели випускники факультету журналістики, які після 50-ти років його закінчення прийшли в рідні стіни, щоб зустрітися і поспілкуватися зі своїми однокурсниками й викладачам та знову відчути той молодий студентський дух.

25 жовтня 2013 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч членів Асоціації випускників факультету журналістики. Учасники вели дискусії щодо покращення правлінського апарату організації та вирішували питання, які стосуються її структури.  Головною метою зустрічі було обрання нового апарату правління, а  також планування відзначення 60-річчя факультету журналістики.

3і вступним словом  виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Від імені ректорату він привітав усіх присутніх і підтвердив важливість існування цього журналістського осередку. Також Мар’ян Володимирович звернув особливу увагу на високі досягнення університету та його подальші перспективи.

Голова Асоціації Ігор Лубкович  ще раз наголосив на основних завданнях цієї організації. Не надто оптимістично змалював теперішній її стан і зауважив про недотримання пунктів статуту , а саме - проведення семінарів та організацію просвітницької діяльності. Не можна не відзначити і позитивних моментів: студенти-випускники висловились про те, що вступити саме до цього вишу спонукали мотивуючі відгуки випускників, які зруйнували стереотип, який стосується подання недостатньої бази знань на факультеті.

Також на зустрічі обговорили проблеми, які потребують негайного вирішення. Серед них - активізація в усіх сферах,остаточні умови членства організації, становлення духу корпоративної солідарності, здорової конкуренції, «принципу однієї крові» та активна співпраця з факультетом. «Нам не потрібно чекати, доки нас попросять,а діяти самостійно», - зазначив Ігор Лубкович.

Із конкретними конструктивними ідеями та планами виступила очільник Асоціації випускників ЛНУ імені Івана Франка Світлана Кубів. Вона підкреслила,що схожого типу організація є своєрідним місточком між її членами будь-де у світі,а також поділилась зі своїм досвідом керівництва.

Від імені деканату факультету журналістики виступив заступник декана з навчальної роботи Богдан Тихолоз, запросивши присутніх до активної співпраці, вираженої діями,а не просто гаслами. Також Богдан Сергійович представив сьогодення факультету,зазначаючи,що факультет - це не стіни і навіть не навчально-матеріальна база, а насамперед кадри: абітурієнти, студенти, випускники й викладачі.

Член правління НСЖУ Михайло Батіг,погоджуючись із цією думкою, додав, що акцент потрібно робити на молоді, а також впроваджувати новітні форми зв’язку з випускниками.

Лунали виступи й Олександри Сербенської, Петра Шкраб’юка, Василя Пилип’юка та інших. Вони закликали активно співпрацювати як з Асоціацією,так із факультетом ,бути вірними журналістиці,шанувати українське слово та формувати нові традиції. Найцікавішими пропозиціями заходу,які схвалили,були ініціатива створення кафедри художньої фотографії та видання всеукраїнської книги творчості колишніх студентів.

Підсумував захід член Асоціації Йосип Бурчо, представивши аудиторії  прийняту за основу резолюцію організації, яку ухвалили одностайно. Основними її пунктами є дотримання і вдосконалення принципів роботи Асоціації, ухвалення нового графіку її діяльності, з особливою увагою щодо професійності й солідарності, прийняття проекту створення сайту спілки,вирішення питань щодо членства і благодійних членських внесків.

Після офіційної частини свята випускники продовжили зустріч прогулянкою альма-матер і підйомом на Високий замок.

Діана Горбань