«Журналісти стріляють не кулями»

28 лютого на факультеті журналістики для студентів провели зустріч із керівником Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України «Народна армія» Олександром Поронюком, його заступником Вадимом Бакаєм та працівниками центральної телерадіостудії  інформаційної установи Анатолієм Стельмахом і Олексієм Маздрієм. Гості говорили про особливості військової журналістики, проходження практики на полігонах, а також презентували  книгу «Журналісти стріляють не кулями».

Модератором цієї події був викладач кафедри теорії і практики журналістики Максим Міщенко, який співпрацює із представниками міністерства упродовж багатьох років. Привітавшись зі студентами, Олександр Поронюк відзначив важливість співпраці, яку проводять військові структури із засобами масової інформації. «Наша робота дуже складна, але така ж і цікава, - зазначив він, при цьому згадавши тих журналістів, які мають значний досвід у цій сфері, позначений небезпеками та неабиякою сміливістю. – Журналіст не тільки працює, він також служить, адже для того, щоб зняти сюжет, знайти респондентів, взяти інтерв'ю, потрібно мати неабиякий талант». Зі слів Олександра Романовича присутні дізналися про успіхи студентів-практикантів, які зуміли себе показати, влаштувавшись після практики у провідні прес-центри військових структур Європи та Америки. Почесний гість звернув увагу юних журналістів на точну подачу інформації, особливо імен військових і їхніх звань, згадавши кілька кумедних випадків із досвіду молодих мас-медійників. Цим він підтвердив те, що студент, який перебуває на практиці у військовому середовищі, повинен бути компетентним у цій справі.

На зустрічі презентували нове видання прес-центру Міністерства оборони «Журналісти стріляють не кулями». Книга описує діяльність військових і цивільних журналістів у миротворчих цілях та  розповідає про специфіку журналістської роботи в гарячих точках. Кілька примірників гості подарували і факультетській бібліотеці. Тому всі, хто цікавиться військовою тематикою чи планує провести журналістське життя у цьому середовищі, може почитати працю та почерпнути з неї цінну інформацію. Після розмови студенти ставили гостям запитання, які стосувалися умов проходження практики у військових структурах.

Тішить  те, що прес-центр Міністерства оборони України сприяє розвитку молодих журналістів у цій галузі, організовуючи для них практики та даючи можливість оприлюднювати власні матеріали. Щоб підготовити їх до такої відповідальної справи, за словами Максима Міщенка, наступного року на факультеті планують ввести спецкурс «Військова журналістика», який читатимуть студентам, починаючи із третього курсу.

ї