Завтра знову буде «ДЕНЬ»

Студенти-журналісти Франкового університету завжди раді вітати гостей у стінах рідної alma mater. Але коли йдеться про гостей з редакції газети «День», то їх тут особливо приймають. 27 березня на факультет журналістики завітав веб-редактор видання Артем Жуков. Лекція-діалог, яку він прочитав студентам, мала назву «Громадянська журналістика як підхід до наповнення онлайн-ЗМІ». За словами лектора, яскравим прикладом громадянської журналістики став  історичний веб-сайт «Україна Incognita», зокрема, редакція розробила такі проекти: «Сімейний альбом», «Маршрут №1», «Інтелектуальна карта» та «Музеї онлайн». Всі ці проекти «живляться» матеріалами та розповідями читачів видання, історіями, фотозвітами їхніх родин, сіл, міст, відбувається реставрація минулого України, так само проект «Інтелектуальна карта України» формується методом «народної будови».

Гість багато розповідав про специфіку роботи онлайн-версії «Дня», а також чимало згадував про програму «Самоосвіта онлайн», круглі столи, фотоконкурси та фотовиставки. Відверто ділився з аудиторією, що такі праці – це робота заради ідеї, жодної комерції, чи якихось підтекстів, усе про і для людей. Оскільки Артем Жуков за освітою історик, хоча два роки працює у сфері журналістики, актуальною була тема «вчительки життя». Виділив лектор такі пункти:

·          Підвищена увага до історії – це ознака запізнілого націєтворення.

·          Історичні теми відіграють не менш важливу роль у державі, ніж антикорупційні розслідування.

·          Історія на сторінках онлайн-ресурсів – це наразі малорозкритий потенціал громадської журналістики.

Веб-редактор охоче відповідав на запитання студентів та викладачів, пообіцяв відвідати ще раз факультет журналістики, а наприкінці повчально-риторично запитав: «Хто за це візьметься, як не ми?!». Аудиторія гучно аплодувала лекторові, знаючи, що «День» був вчора, є нині, а найголовніше - він буде завтра.

Ірина Малюк

Фото Мар’яна Павлика