Журналісти вшанували пам’ять Володимира Здоровеги

7 жовтня 2011 року в рамках відзначення 350-річчя Львівського національного університету імені Івана Франка на факультеті журналістики відбулося засідання круглого столу на тему «Журналістське слово: відповідальність і виклики», присвячене пам’яті заслуженого професора ЛНУ імені Івана Франка Володимира Здоровеги.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник декана з навчально-виховної роботи факультету журналістики Ярослав Табінський. Студентам представили мультимедійну презентацію з фотографіями Львівської школи журналістики, що ілюструють історію формування факультету журналістики, який існує сьогодні.

Декан факультету Михайло Присяжний поділився своїми спогадами про період, коли працював із видатним професором: «Коли у вічність відійшов Володимир Йосипович, то це стало неабияким ударом для всього факультету. Адже у його трудовій книжці був лише один запис – Львівський національний (тоді ще державний) університет імені Івана Франка. Ми шанували його пам’ять, шануємо і будемо шанувати», – наголосив декан.

«Ми разом навчались на філологічному факультеті. Володимир Здоровега мав заслужений авторитет. Він умів себе подати: тим, як вітався, як прощався, як говорив взагалі. Володимир Йосипович постійно повторював, що для журналіста немає зайвих знань, а в студентах завжди шукав Божу іскру і радів, коли та іскра була незгасною», – звернулася до присутніх заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Сербенська і закликала студентів шанувати Університет, який має свої добрі традиції і видатні імена. Слово про Володимира Здоровегу виголосив заступник декана з навчальної роботи Ігор Лубкович: «Здоровега знав, що кожна творча людина є амбітною і захоче довести, що не є бездарною, тому мав свої методи роботи зі студентами».

Пам’ятають Володимира Здоровегу як доброго викладача й асистенти кафедри теорії і практики журналістики Максим Міщенко та Орест Маєвський. Вони також поділились спогадами про незабутні роки навчання під керівництвом видатного професора. «На його лекції кожне слово мало вагу, кожне слово можна було записати», – розповів Орест Маєвський. Максим Міщенко закликав студентів навчатися за підручниками Володимира Здоровеги, адже їх часто називають «Біблією журналіста».

Безперечно, подібні зібрання повинні проводитись постійно, адже саме з тихих спокійних розмов студенти черпають найцінніші знання, а головне, відкривають для себе дещо іншу історію – історію особистостей, котра стосується їх безпосередньо і ту, яку вони вибороли право продовжувати.

Юлія Гриценко