Ярмарок практик

З ініціативи кафедри нових медій на факультеті журналістики відбувся «Ярмарок практик». До участі були запрошені Тарас Каляндрук з ТРК «Львів», гендиректор ТРК «Zik» Дмитро Добродомов, редактор з публікацій Zaxid.net Василь Расевич, головний редактор «Львівської газети» Ігор Гулик, головний редактор інтернет-газети «Новий погляд» Роман Онишкевич, головний редактор інтернет-видання «IPress» Віра Карпінська і продюсер «MjoyRadio» Роман Заяць. Гості ознайомлювали студентів з можливістю отримати досвід роботи в місцевих ЗМІ, а також давали поради щодо успішного проходження літньої практики.

Віра Карпінська акцентувала на оперативності та умінню журналіста працювати в стресових ситуаціях. За її словами, головне, що очікують від студентів – велике бажання навчатись, працелюбність та готовність писати про все. «Приходьте з цікавими ідеями і готовністю до роботи», - завершила свою розповідь гостя.

Радо запрошує спробувати себе в журналістиці і Дмитро Добродомов, який наголосив, що 40% працівників ТРК «ZIK» – студенти нашого факультету. «Ваша активність і віра в те, що Ви можете самі показати результат, є найважливішими», - зауважив Дмитро Євгенович. На його переконання, зараз актуальною є універсальна журналістика, тому журналіст, який володіє технікою знімання та монтажу, вміє писати різножанрові тексти буде набагато привабливішим для роботодавця.

Роман Заяць розповів про структуру та особливості роботи «MJoyRadio»: «Ми винайшли власну систему, яка в майбутньому впливає і на модернізацію проекту – запускаються сезонні радіостанції. Вони постійно поширюються в інтернеті за принципом живого мовлення». Гість стверджує, що на «MJoyRadio» хочуть бачити людей відповідальних, грамотних, таких, які вміють дотримуватися дедлайну. «Якщо Ви цікава, творча та активна особистість з неординарним баченням – тут очікують саме на Вас», - підсумував Роман Заяць.

Пожвавив аудиторію виступ Романа Онишкевича, який розповів про графік роботи журналіста та редакційне життя. Після закінчення виступів студенти мали нагоду поставити актуальні запитання до журналістів та продовжити розмову окремо з кожним гостем.

Софія Божик