Вибір за тобою!
(Нотатки з перших вражень абітурієнтки)

Щодня, щохвилини людині потрібно робити вибір: у взаєминах, у роботі і навіть у навчанні. Сезон ЗНО вже закінчився, і вже ось-ось потрібно мобілізувати всі думки докупи і вирішити, куди йти вчитися, адже від цього вибору залежить твоє майбутнє. Саме зараз ти вирішуєш, у який вагон тобі сідати і куди він тебе привезе. Звичайно, вищих навчальних закладів в Україні безліч і кожен із них є своєрідним. Але побувавши на Дні відкритих дверей у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті журналістики, я зрозуміла, що цей університет є унікальним серед всіх вишів України.

Найкращі враження були у мене і від самого міста, адже воно зберігає найзагадковіші намистини історії, культури й науки. Тому й не дивно, що цей  та інші вищі навчальні заклади несуть крізь віки свою головну мету – виховання освічених українців, яким не байдужа історія, наука, мистецтво й перспективний розвиток держави в економічних, технічних, політичних та культурних координатах з іншими країнами світу. А що таке журналістика і з чим її їсти? Про це розповіли Ярослав Табінський – заступник декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи, Христина Гапонюк – Голова Студентської ради факультету журналістики, першокурсниця Соломія Буй, яка є учасницею студентського Дискусійного клубу і Галина Сафроньєва – Голова Наукового товариства факультету журналістики. На завершення зустрічі абітурієнти та їхні батьки подивилися фільм «Львівська школа журналістики на службі національній ідеї» і ще раз послухали напутні слова щодо вибору професії журналіста.

Вже після заходу мені випала чудова можливість дізнатися про деякі звичаї ЛНУ в заступника декана. Адже відомо, що традиції – це душа народу, а, значить, і Львівського університету. Почула я багато, але найбільше мені сподобалось те, що університет дбає не лише про освіченість, але й про духовність і мораль студентів, тому 1 вересня студенти-першокурсники мають честь духовно увійти в новий етап навчання, відвідавши святу літургію в храмі Преображення Господнього і попросивши благословення на новий навчальний рік. Після Служби Божої відбувається урочиста лінійка перед головним корпусом університету, на яку запрошені почесні гості, які виступають з вітальними словами і хорошими побажаннями. Ще одна цікава річ – творче спілкування з викладачами та студентами-старшокурсниками – така собі своєрідна неофіційна бесіда. І це тільки початок, а найцікавіше – попереду.

Впевнена, що в кожному університеті знайдуться родзинки, за якими  його куштують на смак. І вірю, що ти, майбутній студенте, знайдеш себе в цьому житті і досягнеш неабияких висот на благо нашої України. Вибір за тобою, чи не так?

Діана Горбань, абітурієнтка