ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Покоління свідомих: першокурсників Франкового університету посвятили у студенти

1 вересня 2014 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка провели урочистості із нагоди початку нового – 2014-2015-го навчального року. Найбільше цього дня хвилювалися першокурсники, які переступили поріг одного з найбільш престижних ВНЗ Східної Європи та стали частиною його великої і дружної сім’ї. Адже під час складної суспільно-політичної ситуації щира підтримка один одного є потужним чинником гуртування студентської молоді. Святковий день охоплював ранкове Богослужіння, Урочисту академію, а також – знайомство першокурсників зі студентським самоврядуванням факультетів і коледжів та зустрічі із деканами, директорами та викладачами. Того дня відбулося й засідання Вченої ради, яке провели з нагоди інавгурації Ректора Університету – доктора філософських наук, професора Володимира Мельника. Саме там він присягнув на Біблії та Конституції та одержав атрибутику влади – ректорський ланцюг, берло та адміністративну печатку.

Після служби у храмі Преображення Господнього, на площі біля пам’ятника Іванові Франку зібралися студенти університету, їхні батьки та високоповажні гості. Вітальне слово для присутніх промовили представники професорського складу, обласної та міської рад, духовенство та студенти-старшокурсники. Ректор університету Володимир Мельник привітав спільноту із новим навчальним роком, а першокурсників  із тим, що вибороли право навчатися у стінах провідного науково-педагогічного центру країни. Окрім цього, він наголосив на тому, що Львівський університет – це не лише інституція суто освітня й наукова, це і місце, де молода людина зростає морально та духовно. Проте ці риси повинні поєднуватися із бажанням боротися за ідеали правди та впроваджувати їх у життя. «Навіть у найскладніші та найвідповідальніші для України часи «за прикладом Івана Франка – нашого геніального патрона, несхитно тримали удар, гордо проголошували  і ціною своєї долі втілювали в життя національні ідеали», - сказав Володимир Петрович, побажавши усім наснаги на високі здобутки, мирного неба та подякувавши батькам за гідне виховання своїх дітей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто загинув під час подій Революції Гідності та бойових дій у зоні антитерористичної операції. Серед  імен Героїв у скрижалі незламного духу та волі до свободи навіки вписалися й імена студентів та випускників Франкового університету.

Після виголошення присяги на вірність alma-mater, Ректор університету провів урочистий акт імматрикуляції  першокурсників, згідно з яким вони офіційно стають студентами Львівського національного університету.

Із таким важливим кроком у житті до студентів звернувся заступник голови Львівської райдержадміністрації, випускник університету Юрій Підлісний. Він підкреслив напруженість часу, в який доводиться розпочинати навчальний рік, проте висловив сподівання: скоро і студенти Сходу без будь-якої боязні та небезпеки присягатимуть на вірність тим вищим навчальним закладам, які стануть для них новим етапом освоєння наукової та життєвої мудрості. На плідну працю студентів та відкритість їхніх сердець і душ до Божої Премудрості поблагословив митрофорний протопресвітер Ярослав Чухній: «Сійте зерна науки, котрі піднесуть вас до незнаних висот і дозволять вам пізнати незбагненне», – закликав він.  

До університетської громади звернувся і мер міста Андрій Садовий. Передовсім, він подякував львівському студентству за Революцію Гідності, за те, що розбудили Україну, яку намагалися приспати. «Сьогодні, коли багато молодих людей дивляться в лице смерті ми знаємо, що переможе – інтелект», – наголосив  Андрій Іванович, побажавши студентам совісно ставитися до навчання та ретельно здобувати професійний досвід, щоб у майбутньому зуміти взяти владу у свої руки. Член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук Роман Гладишевський закцентував увагу на потребі  хороших науковців, які б відкривали не лише незвідані грані науки, а й свого життя. «Диплом Університету – це запорука успішної кар’єри, а відтак, успішного майбутнього, пам’ятайте про це», - дав він напутні слова першокурсникам.  «Сьогодні у вас день народження, адже, ставши студентом Університету,кожен із вас народився заново – у новому середовищі, з новими планами й цілями для нових звершень», - звернулася до наймолодших студентів студентка геологічного факультету Оксана Данилів, побажавши першокурсникам не забувати про цей безцінний період життя , творити сьогодення  та будувати надійне й міцне майбутнє. 

Амбітними, творчими та національно свідомими студентами поповнився і факультет журналістики. Після Урочистої академії першокурсники познайомилися зі структурою студентського самоврядування. Заступник декана із навчально-виховної роботи Ярослав Табінський привітав студентів із тим, що їм пощастило носити звання студента Львівського університету. Далі слово надали голові Студентської ради факультету журналістики Тарасу Радюкіну. У загальних рисах він  розповів про принцип діяльності організації, передаючи слово очільникам факультетських формувань. Голова профбюро Юлія Шлиян зазначила, що осередок займається організаційною роботою, пов’язаною із допомогою студентам, серед якої – соціальні виплати, поселення в гуртожитки, видача путівок в оздоровчі заклади. Голова Наукового товариства, аспірантка кафедри нових медій Зоряна Козачок пояснила, що головним завданням формування, яке очолює вона, є можливість студентів взяти участь у різноманітних конференціях та віднайти саме той науковий напрям, який їх цікавить. Структуру та мету діяльності Дискусійного клубу представили його активні учасники, студенти третього курсу Дмитро Пальчиков та Мар’яна Болобан. Як зазначили вони, серед головних пріоритетів формування – інтелектуальний розвиток молоді, її заохочення  до читання та перегляду вартісних матеріалів, плідних розмов і палких дискусій стосовно наболілих проблем. Журналіст Franko TV, четвертокурсниця Сніжана Палажченко розповіла про студентське телебачення. ЗМІ, якому ще й року немає, зумів перерости із факультетського в університетське та висвітлювати актуальні події, наприклад, перебіг Євромайдану чи відеощоденники АТО. Керівник пресс-служби факультету журналістики Юлія Девда зазначила: основний принцип роботи цього осередку – це оперативне та якісне висвітлення подій, які відбуваються на факультеті, а за можливістю, також і в університеті.

На першокурсників чекала ще зустріч із завідувачами факультетських кафедр. Зі вступом  першокурсників привітали декан факультету, завідучвач кафедри теорії і практики журналістики Михайло Присяжний, завідувач кафедри історії української преси Степан Кость, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення Василь Лизанчук, завідувач кафедри нових медій Борис Потятиник, завідувач кафедри мови ЗМІ Марія Яцимірська та завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації Йосип Лось. Вони представили викладацький склад кожної із кафедр, а також дали перщокурсникам напутні слова. Досвідчені викладачі закликали не зраджувати національним ідеалам, віддавати перевагу вартостям, а не інтересам, мати високий рівень грамотності та прагнути осягнути професійний досвід, докладаючи до цього немалих зусиль.

Тож бажаємо першокурсникам віднаходити в навчанні цікавість та новизну, виробляти у собі стимул до творчої праці та сходинка за сходинкою наближатися до реалізації поставлених цілей!

Юлія Девда

Фото Олега Вівчарика