VIVAT, студенти!

День знань-2012 у Львівському національному університеті імені Івана Франка можна сміливо назвати одним із найцікавіших і найприємніших. Окрім традиційних урочистих заходів, присвячених початку навчального року, студенти стали свідками приємної події - вперше за роки польсько-української академічної співпраці ректор Вроцлавського університету Марек Боярський з нагоди свята вручив ректорові Іванові Вакарчуку берло – символ влади. На дійстві також були присутні представники ЛОДА, міської ради. На свято першого дзвоника завітав Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Польща, заслужений професор Університету Маркіян Мальський.

На площі перед пам’ятником Іванові Франку відбулася традиційна Урочиста Академія, під час якої ректор Іван Вакарчук виступив з вітальним словом та провів обряд імматрикуляції першокурсників, які склали присягу на відданість Університету та Україні. За традицією, ведучий дійства Народний артист України Богдан Козак оголосив студентів, які увійшли до почесної варти нашої альма-матер. Приємно відзначити, що серед найкращих спудеїв була й наша четвертокурсниця, відмінниця навчання Марта Плішило. Згодом студенти-першокурсники поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку,  Іванові Франку, Михайлові Грушевському, Маркіянові Шашкевичу та на могилу Івана Франка.

Після закінчення Урочистої Академії для студентів-журналістів у 350-ій аудиторії відбулася невеличка настановча лекція, на якій кожен першокурсник познайомився зі своєю групою, а також отримав розклад занять на перший семестр. Заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Ігорович Табінський привітав усіх присутніх зі святом, побажав плідної співпраці та коротко розповів про порадників і старост. Далі лекційну естафету перейняли старшокурсники – студенти 5-го курсу Іван Пикус та Галина Сафроньєва. Вони розказали про особливості навчання на факультеті, перспективи спудеїв і можливості майбутнього працевлаштування. Завершив лекцію доцент Богдан Сергійович Тихолоз, заступник декана з навчальної роботи. Він зацитував Івана Франка та побажав, аби кожен студент збагнув свою відповідальність перед університетом і став гідним журналістом.

Урочисті заходи продовжилися у Центрі культури та дозвілля. Першокурсники отримали змогу познайомитися з викладачами факультету на вітальній лекції декана Михайла Павловича Присяжного, який, за традицією, відрекомендував усіх завідувачів кафедр і наголосив на особливій приємності цьогорічної вступної кампанії. - Я особисто спілкувався з кожним із вас. І я радий, що тут зібралися діти з усіх куточків України. Це надзвичайно високий показник для нашого факультету, - зазначив декан. Першим знайомство зі студентами почав завідувач кафедри нових медій Борис Володимирович Потятиник, який після вітального слова представив працівників своєї новоствореної кафедри. Розмову  продовжили професори Василь Васильович Лизанчук, Степан Андрійович Кость, Марія Григорівна Яцимірська, які спонукали всіх першокурсників до усвідомлення себе як частини української нації. Професор Йосип Дмитрович Лось наголосив на важливості виховання нової генерації журналістів-просвітителів, які повинні служити найвищим ідеалам суспільства – правді та чесності. Приємно, що першокурсників привітав й голова студентського самоврядування Роман Яцикович.

На закінчення зустрічі Михайло Павлович Присяжний побажав усім натхнення, самореалізації та цікавих, насичених студентських років. Приєднуємося до вітальних слів і бажаємо, аби нелегкий шлях у журналістику був сповнений креативними ідеями, перспективними планами та великими досягненнями.

VIVAT, студенти!

Галина Сафроньєва

Фото: Зоряни Козачок, Марини Шуміліної та Юрія Мацьківа.