День Університету – свято кожного з нас!

Тепле сонячне проміння збадьорило святковий настрій студентів ЛНУ імені Івана Франка, адже саме 14 років тому Президент України надав йому статус “національного”. З нагоди цієї події 11 жовтня 2013 року в Актовій залі університету відбулося урочисте засідання Вченої ради.

Засідання розпочалося з вітального слова Першого проректора ЛНУ Василя Степановича Височанського. До привітань долучилися й високопосадовці - представники обласної державної адміністрації та міської ради, а також університет відвідав Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Долучився до свята і відомий поет, Почесний професор Університету Дмитро Павличко, який  подарував  вишу 10 томів своєї поезії. Вагомою подією стало присвоєння професору Міланського університету Джованні Броджі Беркофф найвищого звання Почесного доктора. Окрім цього, нагородили за високі здобутки в різноманітних галузях діяльності тих випускників, які завершили навчання в alma mater  50 років тому.

Щороку з нагоди Дня Університету Вчена рада присвоює і почесне звання Заслуженого професора університету. Цьогоріч одним із тих, хто отримав цю нагороду, став доктор філологічних наук, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення Василь Лизанчук. Також керівництво університету нагородило й найкращих працівників, серед яких - викладач факультету журналістики, кандидат філологічних наук, доцент кафедри нових медій Наталія Габор і завідувач телерадіостудії Мар’ян Павлик. На святі відзначили й екс-ректора Львівського національного університету, Героя України Івана Вакарчука. В цей день ніхто не залишився без уваги. Згадали та відзначили заслуги навіть двірника, слюсаря-сантехніка, водія, внесок яких, безсумнівно, вважається вагомим.

Музичним подарунком для усіх став виступ Народного камерного оркестру та вокального ансамблю студентів університету, що доповнював святкову атмосферу.  Завершили засідання урочистим виконанням гімну України. Всі присутні в цьому залі відчували гордість за те, що є частинкою цього закладу, а вдягнутий у мантію Франко вдячно проводжав поглядом своїх гостей додому.

Олена Кук
Фото Melissa Жаботинська