Погляд у майбутнє з «Універсумом»

У рамках ХVII міжнародного Форуму видавців у Львові на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч з головним редактором журналу «Універсум», доцентом кафедри української преси Олегом Романчуком.

Журнал «Універсум» – знакове видання в сучасному українському інформаційному просторі, оскільки не лише віддзеркалює настрої суспільства, а й глибоко аналізує, прогнозує перспективи його розвитку. Головний редактор наголосив, що за сімнадцять років існування журналу його автори неодноразово попереджали про економічні, політичні та соціальні негаразди, проте церебропатія (небажання думати) не лише державних мужів, а й пересічних українців не дозволяла їм розширити горизонти свого світогляду поза межі одного дня. «Українська держава досі залишилася посттоталітарною та постгеноцидною», – із сумом констатував Олег Романчук.

Головний редактор «Універсуму» презентував декілька попередніх номерів видання. Тематична палітра «Універсуму» дуже різноманітна – це найактуальніші політичні, економічні, екологічні, культурні, мовні питання. Всі вони об’єднані однією ідеєю – ідеєю національного розвитку України. Зокрема жовтневий номер журналу присвячено особливостям мовної ситуації в Україні. Олег Романчук також наголосив на новій тенденції в оформленні обкладинки видання: якщо раніше там були фотографії відомих особистостей, то тепер – колажі, які є тематичною візитівкою номера. Ознайомитися з його електронною версією можна за адресою: www.universum.lviv.ua.

Наприкінці зустрічі заступник декана факультету журналістики, професор Марія Яцимірська подякувала головному редакторові та авторам журналу «Універсум» за їхню титанічну працю у сфері українського державотворення та побажала небайдужих читачів, які шукають відповідь на запитання: яку державу хочемо збудувати.

Галина Синичич,
Андрій Яценко