Роман Голубовський про «UA Review»: казуси, контент, рейтинги…

Сайт фейкових новин «UA Review» у медійному просторі країни функціонує вже два з половиною роки. Його контент становлять неправдиві новини, які стосуються суспільно-політичного життя. Після їх перегляду споживач може як усміхнутися, так і обуритися. Головний редактор ресурсу Роман Голубовський каже: такі новини треба сприймати із певним скептицизмом, а при читанні обов'язково перевіряти їхні джерела. ПРро це, а також про задум та реалізацію створення сайту він розповів студентам-журналістам Франкового вишу, зустрівшись із ними 22 вересня 2014 року.

Про старт проекту

Заснувати сайт фейкових новин Романа підштовхнув один із сюжетів, який транслювали по російському телебаченні. Майже десятихвилинний матеріал присвятили візиту тодішнього президента РФ Дмитра Медвєдєва до однієї із глибинок країни. Проте сам «герой» у кадрі жодного разу не з'явився. Стандартний приклад того, як журналістам з нічого вдається зробити мало не сенсацію. Побачене не лише викликало сміх, а й підсилило бажання створити сайт таких же кумедних, проте, увага, неправдивих новин, -  «UA Review».

Про казуси у медіапросторі

Першою новиною ресурсу стало повідомлення про те, що один із колишніх міністрів освіти і науки Дмитро Табачник, начебто, видав ухвалу про скасування в українській мові літери «Ї». Новину на сайт помістили, і вже за короткий період часу вона дісталася до представників міністерства, які спростували таку інформацію, проте було трохи запізно: повідомленням встигли поділитися авторитетні ЗМІ. Так само видання повелися на новину, яка забороняла використовувати під час кохання місіонерську позицію (а як же тут за людьми вслідкуєш?) та іншу, яка дозволяла міліціонерам продавати марихуану під час проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012».

Про контент

За словами Романа Голубовського, робити сайт гостросатиричним спочатку не планували. Проте стати діяльність деяких політиків іноді варта того, щоб її висміяли. Ресурс не фінансуються олігархами, його розробники заробляють на скромній рекламі, а  періодичність матеріалів – всього одна-дві публікації щодня. «Все залежить від творчості автора, його інтуїції. Інколи над фейковою новиною доводиться працювати доволі довго», - каже гість, а ще зазначає, що найкраще аудиторія сприймає те, що зараз користується популярністю.

Про рейтинги та команду:

За місяць сайт відвідують від 200 до 400 тисяч унікальних відвідувачів. Головним автором у колективі є Роман Голубовський, але над наповненням ресурсу працюють близько десяти постійних дописувачів, а також – читачі, які  надсилають кумедні матеріали. Як каже редактор, судових процесів зі ЗМІ, на яких вони покликаються без їхнього ж дозволу, не виникало, проте зауваження і погрози надходили неодноразово. «У нас вказано, що ми сайт фейкових новин. Якщо видання репостить одну із них, то відповідальність за наслідки бере вже на себе», – пояснює  він.

Про завдання подібних сайтів:

Роман Голубовський каже, що аудиторія не може цілодобово перебувати у вирі негативної інформації, тому інколи потрібні новини, які хоча б трохи веселили. Табу вважає жарти на військову та релігійну тематику, тоді як новини, що стосуються інших сфер, читач повинен сприймати із певним скептицизмом, а також спостерігати, на якому саме сайті дізнається інформацію – фейковому чи правдивому.