Гість факультету - Микола Тимошик

5 березня на факультеті журналістики відбулася зустріч студентів і викладачів із відомим вченим, журналістом, професором, доктором філологічних наук, завідувачем кафедри видавничої справи та мережевих видань Інституту журналістики Київського національного університету культури і мистецтв Миколою Тимошиком. Як зізнався сам гість, побачитися зі львівськими студентами-журналістами він мріяв давно, а поїздка до нашого міста колись стала для нього переламним моментом у житті…

Дійство розпочалося із вітального слова декана нашого факультету Михайла Присяжного, після чого він передав слово Миколі Тимошику. «Відкривач Огієнка» зазначив, що сьогодні нам потрібні розумні, чесні, сміливі, патріотично налаштовані журналісти. Опісля розпочалося досить оригінальне знайомство з присутніми – гість, дізнавшись, із яких куточків України студенти вчаться на факультеті, ознайомився із рівнем володіння вихованцями іноземних мов. Та головне, як стверджує сам Микола Тимошик, – це очі студента, в яких горить цікавість і жага до пізнання чогось нового.

Для слухачів лекції Микола Степанович підготував цікаву вправу: створивши атмосферу динамічної редакції, учасники експерименту одержали листки із вісімнадцятьма пунктами, які, як виявилося, не потрібно було виконувати. Все приховувалося у першому правилі: дочитати всі умови, оскільки остання з них передбачала невиконання практично усіх попередніх.  Суть цього завдання стосується одного важливого журналістського правила: «У жодному разі не починай редагувати текст, доки не прочитаєш його до кінця!» Після такої екстремальної розминки професор продемонстрував одне зі шведських щоденних видань як приклад якісно наповненого текстом і зображенням інформаційного продукту. Саме уміння балансувати ці дві речі є однією з умов успішного функціонування друкованого видання на медіаринку, особливо регіонального, на яке останнім часом тенденція зростає.

Друга частина зустрічі передбачала ознайомлення студентів із презентацією «Інтерв'ю та його різновиди», створену на основі канадських і шведських видань. У доступній візуальній формі вона показала основні види цього журналістського жанру, особливості та специфіку кожного з них: від традиційного інтерв'ю «запитання-відповідь», інтерв'ю-анкети, мікроформи цього жанру, яка включає в себе розмову по телефону, бліц та 5 запитань, до типу інтерв'ю «зіткнення інтересів», 12 коротких запитань, монологу, інтерв'ю з пам'ятником, не-інтерв'ю, в якому на запитання героя відповідає сам журналіст та сукупністю декількох видів, тобто комбінованого. Особливу увагу Микола Степанович звернув на використання  зображальних домінант і закликав медійників не економити місця для документальних ілюстрацій.

На зустрічі гість представив свою нову працю «Як редагувати книжкові та газетно-журнальні видання?». Окрім цієї книги, автор ще десяти продемонстрував присутнім й інші. Ще однією книжкою у його колекції стане «Журналістська майстерність», яку Миколі Степановичу подарував завідувач кафедри телебачення і радіомовлення Василь Лизанчук.  Наприкінці заходу Микола Тимошик побажав майбутнім журналістам творчої наснаги, щасливої долі та, звісно ж,  глибоких очей.