ВЕСЬ СВІТ - ТЕАТР?

В одній  зі своїх статей журналістка «Високого Замку» Оксана Зьобро зауважила: «Хороший настрій – один з найдивніших “вірусів”, притаманних людству. Кажуть, сміх заразний, як позіхання». У цьому змогли переконатись студенти та гості майстер-класу «Театр і медіа», який відбувся в рамках Всеукраїнської науково-практичної студентської конференції «Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення» за участі Оксани Зьобро.

Майстер-клас мав неформальний характер. Варто зауважити те, яким позитивом віяло від доповідачки та з якою легкістю тривала зустріч, у якій брали участь наші друзі-колеги з Острога.  Журналістка розпочала бесіду із пояснення терміну «театральна рецензія». Було згадано і про компоненти - що слід писати і чого не повинно бути за жодних обставин. Для того, аби рецензія вийшла вдалою, журналіст повинен бути знайомий з репертуаром (наскільки ця вистава є традиційною для цього театру) і драматургією (дати собі відповідь на запитання: «Що театр зробив для себе нового?»). Ще один важливий фактор – аудиторія, для якої пишуть рецензію. Оксана Зьобро наголосила: «Рецензія має бути для людини, яка бачила, яка не бачила і яка бере участь у виставі. Головне, щоби було цікаво читати вам. Ставити себе на місце і читача, і автора».

Журналістка  наголосила, що головне в рецензії - ваша думка, ваш аналіз. У всіх нас є свої суб’єктивні смаки. У такому разі, пишучи рецензію потрібно мати свій перелік критеріїв (наприклад, чи забували актори слова, чи затягували виставу,чи цікавий режисер тощо) і від нього відштовхуватись. Звертаючись до своїх роздумів, доповідачка декілька разів наголошувала на тому, що все потрібно аргументувати, знаючи, що саме аргументуєш». У слухачів виникло багато запитань. Зокрема, аспірант факультету журналістики Юрій Мельник навів приклад літературного критика Віссаріона Бєлінського.

«Читаючи його рецензії робиш висновки, що він не тільки інколи не об’єктивний але й несправедливий у своїх відгуках. Однак, до цього критика дослуховувались. І його думка для багатьох його сучасників була авторитетною», - зазначив Юрій. На його репліку журналістка відповіла коротко і влучно: «Хоче народ слухати, нехай слухає. Ваше «добре» значить - це його «добре». Також Оксана розповіла, що вона любить у своїх матеріалах вживати метафори, епітети навіть фразеологізми, головне «знати міру». Згодом виникнула дискусія про всеукраїнський фестиваль «Французька весна». В обговорені цього питання активну участь взяли гості із Острога, висловивши свої «за» і «проти». Загалом впродовж зустрічі Оксана Зьобро поділилась хорошими порадами з власного досвіду, розповіла про свої каламбурні випадки. Така невимушена бесіда, безумовно, стала корисним елементом студентського самозбагачення.

Уляна Лаврик