Зустріч із головним редактором київського бюро «Радіо Свобода» Інною Кузнецовою

17 вересня 2010 року відбулася зустріч студентів і викладачів кафедри зарубіжної преси та інформації з головним редактором київського бюро «Радіо Свобода» Інною Кузнецовою.

У вступному слові пані Інна коротко розповіла про особливості роботи «Радіо Свобода» й зокрема його української філії. Вона наголосила на основних змінах радіостанції, пов’язаних із технічними нововведеннями. За її словами, «Свобода» набагато більше уваги приділяє наповненню інтернет-сторінки не лише текстами та аудіоінформацією, але й відеозаписами. Ще один акцент – робота в соціальних мережах. Для того, щоб не втратити популярності, розмовне радіо має завойовувати інтернет-аудиторію, яка зараз розвивається чи не найдинамічніше.

Цілком закономірно під час розмови виникла тема змістових та ідеологічних акцентів у діяльності «Свободи». Інна Кузнецова зазначила, що сьогодні український і загалом східноєвропейський напрямок не належить до пріоритетів діяльності радіостанції. Переважна увага зосереджується на Близькому Сході, Афганістані, Іраку. А основний вектор зацікавлень української редакції – питання дотримання прав людини та соціальна сфера. Студентів також цікавило питання політичного тиску, особливо у контексті повідомлень про цензуру й замовчування інформації в українських ЗМІ. Пані Інна наголосила, що основним мотивом того, що журналістський матеріал не вийде в ефір, може бути непрофесіоналізм, а не політичний тиск.

Відповідаючи на запитання про те, чого бракує журналістові як випускникові профільного факультету, пані Інна зосередила увагу на теоретичному фундаменті, засвоєнні класичних зразків української та зарубіжної літератури. Якщо опанувати технічні навички можна за відносно короткий термін, то пробіл в теоретичній освіті не вдасться заповнити миттєво, наголосила гостя.

Наприкінці зустрічі професор Йосип Лось подякував гості за цікаву й змістовну розмову, зауваживши, що на кафедрі зарубіжної преси та інформації читають унікальний в Україні спецкурс, присвячений «Радіо Свобода». Зустріч організувала студентка п’ятого курсу спеціалізації «Міжнародна журналістика» Христина Грищук.

Андрій МЕЛЬНИК
Світлина Ярослава Табінського