Засідання круглого столу «Зміцнення української державності як тема і як завдання ЗМІ»

20 жовтня 2011 року в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українські ЗМІ та проблеми державотворення» відбулося засідання круглого столу на тему «Зміцнення української державності як тема і як завдання ЗМІ». У зустрічі взяли участь журналіст, публіцист, член Комісії з журналістської етики України Леонід Капелюшний, письменник, сценарист, лауреатлітературної премії ім. Ю. Яновського Юрій Щербак, письменник, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький, генерал-лейтенант, український військовик ОлександрСкіпальський.

Модератором зустрічі був доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, головний редактор журналу «Універсум», Олег Романчук. «Дійсність в Україні чомусь завжди та сама – ми читаємо, думаємо, борсаємося у купі думок. А ті, хто не читають, борсаються у чужих думках. Наскільки ми справді є четвертою владою?», – таким риторичним питанням розпочав зустріч Олег Романчук.

«Одним із досягнень української держави було створення української журналістики. Наша журналістика народилася з необережності, пройшла важкий і дуже небезпечний шлях. Нарешті заявила про своє існування», – зазначив під час виступу Леонід Капелюшний.

Публіцист Михайло Слабошпицький поділився своїм баченням того, як можна зміцнити українську державність, покращити якість освіти в нашій країні. За його словами, систему навчання в Україні потрібно максимально наблизити до західної. Це стане одним із перших кроків до зміцнення державності в Україні.

«Сьогодні держава перебуває у важкому стані, ми всі переживаємо за її долю. Лише звернення до правдивої історії, яка була, а не тієї, яку нам нав’язують, – єдиний шлях виходу із ситуації», – сказав Юрій Щербак.

Своєрідним підсумком жвавого обговорення актуальних із погляду сьогодення питань стала думка про те, що засоби масової інформації мають чи не найбільший вплив на суспільство, що саме від кожного з нас залежить, в якій країні житимемо ми та наші діти!

Маряна Сич

Фото Меліси Жаботинської, Олександра Лавриновича