Спорт єднає журналістів

3 листопада в малому залі спорткомплексу ЛНУ відбувся вже другий спортивно-розважальний захід «Ігри журналістів». Головною метою події було залучення молоді до здорового способу життя та популяризація проведення змістовного дозвілля студентів. Хоча структура цьогорічних ігор була дещо іншою, ніж минулоріч, це не вплинуло на бажання журналістів позмагатися за спортивну першість. «У другому сезоні ми вирішили внести зміни до програми заходу. Особливу увагу приділили тематичним естафетам. Нововведенням стало те, що окрім демонстрування спортивних навичок  та командного духу, ми вирішили показати й інтелектуальні здібності, - зазначає головний організатор Катерина Генсіровська. Цього дня у дружній боротьбі зійшлись чотири команди. Перший курс представила команда «It's my life»,  другий - збірна «СВІЖ», студенти третього курсу очолювали «КТК», а збірна четвертого та п'ятого курсів сформували загін «Бетмени». Вели  спортивне шоу Софія Савка та Уляна Гаврилюк. За чесністю та прозорістю гри стежив головний суддя змагань Юрій Ярославович Щепанський.

Перед офіційним початком з вітальним словом виступили ведучі свята. Вони побажали конкурсантам спортивних вершин і вдалих виступів, а гостям та уболівальникам – задоволення від перегляду ігор. Після спільної розминки під музику кожна з команд представила залу яскраві девізи та продемонструвала свої акробатичні вміння.

Загалом «Ігри журналістів» складалися з трьох етапів. До першого туру увійшли три естафети: «Не стій -  стрибай!», «Із м'ячем веселіше» та «Три кеглі». Учасники зуміли продемонструвати вміння стрибати на скакалці, влучно передавати м'яч один одному та швидко збирати й розкладати кеглі. Естафети були спрямовані на розігрів команд і їхнє налаштування на серйозну спортивну боротьбу.

Другий етап передбачав тематичні конкурси. Естафета «Портфель-ненажера» стала чи не найскладнішою. Учасник мав пробігти до перекладини, наповнити сумку журналами та повернути її іншому гравцеві. А він, у свою чергу, мав розкласти вміст портфеля і передати частинку азарту колезі по команді. Після цього на конкурсантів очікувала спортивно-інтелектуальна естафета «Синонім-антонім». Кожен гравець, дострибавши на пружному м'ячі до столу, мав взяти аркуш із синонімом  і на його звороті написати антонім. Справжній запал гравців показав конкурс «Врятуй журналіста», в якому учасники один за одним приєднувалися до рятівного кола та «Журналістське розслідування-переслідування», де конкурсанти швидко одягали спортивну форму та бігли по «золоте перо», після чого його та одяг «вручали» наступному гравцеві.  У заключному конкурсі етапу «Наш капітан зможе й переможе» участь взяли очільники команд. Капітанам зав'язували очі, після чого вони навмання повинні були підійти до добровольця, який  розкручував їх по кілька разів, а потім, зберігаючи рівновагу, дістатися до своєї збірної.

У завершальному етапі змагання для перетягування канату власні сили об'єднала  кожна з команд.  Однією з цікавинок дійства був і конкурс уболівальників, що тривав протягом всых ігор. Щирими закликами до перемоги і вболіванням за улюблену команду вони додавали гравцям впевненості та підбадьорювали спортивний дух.

За підсумками змагань, четверте місце посіла команда другого курсу «СВІЖ», третє здобули першокурсники «It's my life», срібло отримала збірна четвертого та п'ятого курсів «Бетмени», а переможцем «Ігор журналістів» стали третьокурсники «КТК». «У цьому змаганні найголовнішим є те, що конкурсанти можуть отримати гарну порцію азарту та задоволення від суперництва», - вважає учасник команди-переможця Михайло Тимуляк.

Після оголошення результатів настала мить нагородження. Призи учасникам вручали організатори дійства та заступник декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи Ярослав Ігорович Табінський. За сумлінну участь та хороші спортивні навички командам було вручено заслужені медалі та грамоти, а також – солодкий гостинець від молочної компанії «Галичина». Слова  похвали лунали й й тим людям, які також допомагали в організації заходу, зокрема, Юрієві Ярославовичу Щепанському за його неоціненну працю  та солодкий стіл.

Незважаючи на різні показники очок на турнірній таблиці, усі команди зрозуміли, що основним переможцем є все-таки дружба. У цьому переконана й одна з ведучих свята Софія Савка: «Подібні заходи сприяють гуртуванню студентів, їхньому знайомству з іншими курсами та навіть один з одним. Також вони допомагають підтримувати рівень факультету та підвищувати його престиж, адже де ж ви ще матимете змогу побачити сорок журналістів, що змагаються за спортивну першість?»

Натхненні перемогою та участю у змаганні, його гравці ще довго згадуватимуть цю подію як приємний момент життя. «Ігри журналістів» вже наступного року чекатимуть на нові спортивні вершини, а також увійдуть в історію як один із найзахопливіших та феєричних заходів факультету.

Фото Андрія Йовбака