Тарас Смакула: «Зараз не уявляємо себе без інтернет-ресурсів»

19 березня на факультеті журналістики відбулася зустріч із головним редактором інформаційної агенції «ЗІК» Тарасом Смакулою. Організував дійство доцент кафедри радіомовлення  і телебачення Андрій Юраш. Протягом години студенти з різних курсів слухали про особливості роботи «ЗІКу», ставили актуальні запитання щодо працевлаштування та цікавилися перспективами нових медій.

«Зараз щоденна відвідуваність «ЗІКу» становить близько 60 тисяч заходів, - розповів на початку зустрічі Тарас Смакула. – Наше інформагентство входить до переліку найкращих сайтів України, і в системі «Google» вже існує понад півмільйона відповідних запитів». Головний редактор зазначив, що інформація в наш час є товаром, який гарно продається і має високу вартість. Щодо перспектив традиційних ЗМІ, гість вважає, що газети повинні відмовитися від своєї основної функції інформування: «Зараз телебачення інформує найшвидше, тому друковані ЗМІ втрачають свою оперативність. Газети повинні стати розслідувальними, аналітичними, вони мають не лише залишатися на початковій стадії, тобто не лише інформувати населення».

Тарас Смакула зізнався, що попри чималий досвід у пресі, йому та його заступнику Тетяні Вергелес комфортніше працювати саме з онлайн-виданнями: «Ми прийшли з традиційних ЗМІ, але зараз не уявляємо себе без інтернет-ресурсів. Вважаю, що ринок традиційних медіа дещо застряг на певному етапі свого розвитку. Головними причинами цього є монополізація ринків збуту, висока вартість друку та його низька якість». На думку медійника, сучасні люди занадто поспішають, тому будь-яка цікава інформація завжди має бути оперативно подана. «Люди не будуть відкладати на потім щось, аби прочитати. Вони просто забудуть про це»,  ̶  зазначає журналіст. У відповідь на запитання аудиторії щодо кумирів в українській журналістиці медійник назвав імена Юлії Мостової, Олени Притули та Мустафи Найєма. Журналіст стверджує, що саме ці люди є яскравим прикладом того, якою повинна бути якісна журналістика.

Присутні також цікавилися ставленням Тарас Смакули до ситуації навколо інформаційного агентства «УНІАН». Гість щиро зізнається, що задоволений позитивним результатом конфлікту: «Слава Богу, що його (УНІАН - Г.С.) не закрили. Цивілізованість і здоровий глузд перемогли!» - вважає головний редактор. На закінчення дійства доцент кафедри радіомовлення і телебачення Андрій Юраш поставив запитання щодо «плюсів» та «мінусів» розміщення коментарів під публікаціями та їхньої доцільності.

«Знаєте, я порівнюю львівських та київських відвідувачів нашого сайту. За інтелектуальним рівнем, на жаль, львів’яни займають слабшу позицію. Коментарі, звичайно, мають свої «плюси». Вже найближчим часом ми введемо їхню авторизацію через соцмережі, аби ніхто не міг заховатися під звичайним ніком та написати образливий відгук», - зазначив гість. Опісля Андрій Васильович Юраш закликав усіх охочих ставити запитання та висловлювати власні пропозиції Тарасові Смакулі в онлайн-режимі, відвідавши сайт «ЗІК».

Галина Сафроньєва

Фото Мар’яна Павлика