«Голос – мій дарунок людям», – Олександра Сербенська

9 листопада 2011 року у книгарні «Є» відомий мовознавець, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Сербенська прочитала лекцію «Усне мовлення як символ присутності українства на планеті».

Олександра Антонівна розповіла присутнім про засади, на яких повинно будуватись особисте ставлення молодих людей до мови. Перша – мову треба трактувати як божественний витвір, друга – мова є в усьому.

Особливу увагу професор приділила голосу людини. «Голос – мій дарунок людям», – зазначила Олександра Антонівна. Мовознавець поділилась і своїми спостереженнями, наголосивши, що люди дбають про свою зовнішність та одяг, але зовсім не приділяють уваги своєму голосу, хоч він відіграє не менш важливу роль у людському житті.

Олександра Сербенська висловила свою позицію і щодо проблеми українського рекламного простору.

«Усі кажуть, що наша мова милозвучна і солов’їна, однак ми не замислюємось, а в чому ж її солов’їність? Адже фонетика не буває випадковою», – зазначила Олександра Антонівна.

Наостанок мовознавець побажала учасникам зустрічі берегти рідну мову, максимально наповнювати і використовувати свої рідномовні ресурси.

Юлія Гриценко