Українські журналісти та польські науковці: «Потрібно привчати суспільство до нових медій»

Вибори, Інтернет і соціальна активність – саме ці три теми стали лейтмотивом онлайн-семінару «Нові медіа та вибори», що відбувся 6 листопада у приміщенні львівського інтернет-видання «ВАРІАНТИ». Організатором стала кафедра нових медій факультету журналістики, зокрема, доцент Залізняк Юрій Богданович. До полілогу в мережі були залучені львівські журналісти та викладачі кафедри, представники польської політологічної та медійної спільноти, студенти КНУ ім. Т. Шевченка. Також приєдався незалежний іноземний спостерігач Рассел Френк (Fulbright speaker) та випускник факультету журналістики Львівського університету Тарас Назарук, який продовжує навчання у Вроцлавському університеті.

В режимі вебінару аудиторія обговорила вибори у США, Україні та Польщі (2011 рік) та роль нових медій і соціальних мереж. Зокрема, зосередили свою увагу на політичній активності молодого покоління.

Іноземний гість Рассел Френк наголосив, що новим медіям ще є куди рости навіть у такій розвиненій країні як Сполучені Штати, оскільки сьогодні на перший план виходить оперативність, а  не об’єктивність інформації, що значно спотворює її та викликає незадоволення споживачів новин. Українські ж вибори містер Френк не може назвати прозорими та чесними, але запевняє, що свобода слова для ЗМІ у нас все ще існує, і наше головне завдання - розвинути онлайн-медії, які досі є фактично повністю вільними від державного та олігархічного контролю.

Спільно з польською стороною та Тарасом Назаруком аудиторія порушила тему політичної активності та апатії серед молоді, зокрема, у Польщі на виборах 2011 року після Смоленської трагедії.

Київські студенти, які останніми приєднались до розмови, проаналізували виствілення українських парламентських виборів в онлайн-виданнях та активність населення у соціальних мережах під час голосування.

В аудиторії протягом двох годин обговорювали сучасні аспекти нових медій, соціальних мереж та їхньої співпраці і впливу на суспільство. Усі учасники вебінару дійшли до висновку, що задля адекватного стану ситуації потрібно не лише працювати над новітніми шляхами інформування, але й активно залучати до них споживачів інформації як співтворців.

Зоряна Козачок