ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Школа минула – досвід залишився або які враження привезли із собою «днівці»?

Цього року літня школа журналістики газети «День» стала вже дванадцятою. Стартувала вона 1 липня і тривала місяць. Упродовж цього періоду практиканти з різних куточків України не лише проявляли свої вміння у журналістських жанрах, готуючи різнотематичні матеріали, або пізнавали організацію роботи редакції загалом чи відділів зокрема. Студенти-журналісти мали також і можливість зустрітися із непересічними особистостями, які досягли вагомого досвіду в обраних галузях: міністри, посли, журналісти, громадські діячі, письменники, науковці, юристи. Саме такий насичений графік у провідному виданні України сприяє професійному вдосконаленню та здобуттю вартісних знань.

Приємно, що факультет журналістики Франкового вишу представили першокурсники Костянтин Янченко та Христина Лушина, студенти другого курсу Вікторія Боброва, Володимир Нижняк, Мар'яна Болобан та Дмитро Пальчиков. Незважаючи на те, що минув уже тиждень після закінчення практики, ми, все-таки, вирішили запитати в учасників, чому вони обрали саме цей ЗМІ, з якими труднощами стикалися упродовж проходження практики, чого очікували від неї та що, натомість, отримали? На жаль, коли ми ставили запитання (а це було під час проходження студентами практики), чи то через потребу часу, чи через підготовку серйозного редакційного завдання, Дмитро не відповів. Але ми знаємо, що участь у цій школі він і брав минулого року, схвально відгукуючись про неї: «Літня школа журналістики у «Дні» дала мені багаж емоцій, море знань та нових друзів, а також неоціненний досвід, адже його не можна буде порівняти з іншими ЗМІ», - ділився враженнями хлопець. Сподіваємося, що і цього року Дмитро вкотре впевнився в ефективності проходження практики у газеті «День».

 

Костянтин Янченко: «День» в усіх на вустах, оскільки є газетою-"взірцем" для більшості вишів України. Пам'ятаю, як на одній із лекцій викладач кафедри нових медій Юрій Залізняк сказав щось на кшталт: "Свої практики плануйте таким чином, аби кожна була "сильніша" за попередню".  Найбільше у газеті «День» мене вразило те, наскільки повно представлені всі можливі рубрики та й взагалі напрями журналістської творчості. Та й редактор кожного відділу в "Дні" - профільний фахівець. Дещо неприємно здивувала певна недбалість сайту, оскільки через велику кількість матеріалів там доволі часто можна знайти помилки. Труднощів не було жодних, проте були виклики. Будь-яка практика на новому місці – це постійний і суцільний виклик, що є, напевно, умовою прогресу, розвитку та подальшого успіху. Непросто було звикнути до темпів міста, до стилю видання. Те, що пропонує "Літня школа" – це колективні зустрічі, які залишаться основним спогадом для більшості студентів. Інша частина школи – це власна ініціатива. Писати можна хоч до «трясучки», тільки б була наснага, креативні теми та бажання вчитись. Мене закріпили за рубрикою «Політика». Після закінчення практики планую дописувати в «День».

 

Христина Лушина: «Я вибрала саме газету «День», бо це видання є уособленням якісної журналістики в Україні. Тут працюють медійники, які пишуть потужні тексти й акцентують увагу на актуальних темах. Під час перших днів найбільше вразив формат і темп роботи. Мені здалось, що журналісти живуть на роботі, живуть роботою і думають лише про матеріали, коментарі, поїздки. Але потім зрозуміла: такий процес може бути позитивним, якщо ти закоханий у свою справу. Спочатку я постійно хотіла спати: від екрану комп'ютера боліли очі, мені здавалось, що в мене нічого не виходить і я ніяк не могла зрозуміти, чому боюсь поставити запитання екс-міністру. Першого дня мене взагалі скерували в кореспондентську мережу, тобто ти спілкуєшся із різними регіонами і береш інформацію для газети/рубрики/матеріалу, та й можливість співпрацювати із редактором будь-якого відділу є. Найбільше хотіла у міжнародний відділ, бо в майбутньому думаю, що працюватиму саме у цьому напрямі».

 

Володимир Нижняк: «Є декілька причин, чому обрав саме цю газету. Перша й найголовніша – це те, що «День» – одна з найпрестижніших газет серед українських друкованих видань. Друга причина – це Київ, як післяреволюційна столиця, тому для мене було важливо слідкувати за резонансними подіями в самому епіцентрі. Та передовсім, газета «День» – це розмаїтий багатовекторний просвітницький проект, інтелектуальне видання з відомими авторами, талановитими журналістами, фаховими дописувачами, блогерами. Дійсно захоплює, навіть вражає темп роботи, коли треба максимально оперативно та якісно виконувати різні доручення та завдання, при цьому правильно розраховувати час, всюди встигати, активно долучатися до редакційних заходів та ініціатив Літньої школи. Також газета налагодила співпрацю з батальйоном "Айдар" і постачає на передову п'ятничні випуски "Дня". Це потрібні речі зараз. Така медійна підтримка і висвітлення подій АТО, зокрема також шпальти пам'яті за загиблими – вияв чіткої громадянської позиції. А спілкування із ключовими особистостями сучасності наштовхує на глибокі роздуми, неймовірно мотивує, змушує переосмислювати завдання сучасної української журналістики. Найбільше мені імпонують проекти рубрики "Україна Інкогніта", а щодо відділів газети, то зараз найважливіші публікації стосуються відділів політики та суспільства».  

 

Вікторія Боброва: «Потрапити на практику в газету «День» я хотіла потрапити ще на початку другого курсу, тому цьогоріч відправила своє есе. Вже з перших днів ми мали багато роботи і не було часу навіть ознайомитись: кожна хвилина розписана. Ти знаєш, що одразу після зустрічі маєш розшифровувати, а після цього писати анонс, а потім матеріал, пізніше – взяти коментар. Проте такий розпорядок додає енергії, адже ти бачиш і результати своєї праці. Як таких труднощів я не зазнала. Були, щоправда, дрібні, типу те, що спочатку було складно знайти потрібні теми, або допускалася помилок у розшифровці. Стосовно зустрічей із фахівцями, з кожної ми отримуємо безцінний досвід, корисну інформацію, яку ми можемо використати в майбутній професії. Я закріплена за відділом «Суспільство», але дописувати можемо в будь-який. Також мені дали можливість взяти участь в підготовці щомісячного глянцю від газети «День» - «Маршрут №1». Це було справді цікаво, адже то трішки інший досвід, аніж робота в газеті. Все, чого я очікувала від практики в цій газеті, справдилось. Такий шанс не можна впускати».  

 

Мар’яна Болобан: «Багато моїх колег з Дискусійного клубу минулого року проходили практику в газеті «День» і я багато чула від них про досвід, який там можна здобути. Найбільше вразило те, у якому надшвидкому темпі ця газета працює: мало не цілодобово. Ти прокидаєшся, ідеш в редакцію, цілий день зайнятий, потім близько шостої твої робочі години закінчуються, а ти ще залишаєшся, аби доробити розпочате. Ми мало спали, постійно треба було готуватися чи то до зустрічі, чи то до інтерв'ю, чи то свій матеріал перероблювати і т.д. Часу на відпочинок не залишалося зовсім. Я стажуюся у відділі «Суспільство», але вже мала змогу спробувати себе у відділі ЗМІ й «Економіка». Газета «День» не обмежує практикантів у написанні матеріалів на різні теми».

Ми, своєю чергою, бажаємо учасникам літньої школи невпинно крокувати до реалізації творчих планів, досягати висот якісної журналістики та завжди бути готовими до висвітлення найбільш вагомих подій та наболілих тем.

Підготувала Юлія Девда

Фото Миколи Тимченка («День»)