Всеукраїнська науково-практична студентська конференція
«Українські мас-медіа: традиції та виклики сьогодення»
(26-27 квiтня 2012 рoку)

Робота конференції розпочалась із пленарного засідання, на якому були присутні всі учасники науково-практичної коференції – студенти та аспіранти з України, Білорусі, Нідерландів. Всі мали змогу протягом двох годин послухати та обговорити цікаві доповіді не лише українських, а й закордонних колег.

З привітальним словом виступив заступник декана з навчально-виховної роботи факультету журналістики Ярослав Ігорович Табінський, який зазаначив, що це дійство вже стало доброю науковою та освітньою традицією. Проректор університету з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Володимирович Лозинський наголосив: «Журналістика сьогодні потребує змін, тому такі зустрічі є прекрасною нагодою для того, щоби щось змінювати. Мета цієї конфереції - це практичне продовження почутого сьогодні. Журналісти мають пам’ятати, що пріоритетним нині залишається  об’єктивна, правдива, щира інформація».

Також виступив й Михайло Павлович Присяжний, декан нашого факультету. Він привітав усіх присутніх з початком нової конференції та висловив свої сподівання щодо подальшої співпраці з усіма студентами-журналістами. А далі слово взяли учасники конференції. Серед присутніх були не лише студенти, а й викладачі, які також отримали змогу послухати цікаві доповіді та долучитися до обговорення.

Пізнавальним, а особливо для першокурнсників,  було дослідження студентки нашого університету Тимощук Ярослави - «Культура журналістських запитань в інтерв’ю». Автор доповіді зробила акцент на головних  «не можна»-помилках, які найчастіше роблять журналісти в процесі інтерв’ю: « Не слід різко ставити провокативні запитання, а також уникайте банальних, багатозначних запитань, таких як: ваші творчі плани на майбутнє, як виникла ідея створення вашого проекту, чому проект має таку назву тощо».

Бурхливе обговорення і неабиякий інтерес викликала доповідь «Релігія та церква у сучасному медійному просторі» Демуша Романа (м. Тернопіль). У своїй промові автор порівняв медійників з апостолами. Також наголосив на тому, що сьогодні церква  активно долучається до сучасних  ЗМІ, вважаючи за доцільне назввати їх засобами масової комунікації, а не інформації. Присутні також обговорили ефективність церковних медіа, виділили головні риси, якими повинен володіти сучасний журналіст: відвага, мужність, вміння подати біле білим, а чорне чорним.

До конференції долучились і закордонні представники. За допомогою відеозв’язку з доповідями виступили колеги із Санкт-Петербурзького державного університету.

Про висвітлення релігійної тематики в російських ЗМІ розповіла Алєксєєвська Марія. Зокрема, доповідачка зазначила : «У російських ЗМІ не вистачає досвіду щодо висвітлення релігійних питань. Зараз активно залучаємо інтернет-ресурси , щоб зацікавити молодь релігійними питаннями».  Естафету перейняла ще одна петербурзька студентка Показаньєва Інна, яка ознайомила учасників із своєю доповіддю на тему «Тревел- журналістика як явище сучасного медіапростору».  Доповідачка зазначила: «Сучасна тревел-журналістика втратила своє первинне значення. Сьогодні це радше розважальні шоу, аніж пізнавальні програми. Ведучими таких шоу є зірки, що зайвий раз доводить - ставка робиться на картинку, а не на зміст. Тревел-журналіст має володіти такими якостями, як вміння швидко реагувати на обставини, мобільність, вміння орієнтуватися в місцевості, знання різних культутр, професіоналізм».  Не менш цікавою була доповідь « Нові мережеві ЗМІ- в допомогу громадянському суспільству» Єгора Корольова, аспіранта з Санкт-Петербурга. Він на прикладах різних сайтів довів, що, використовуючи інтернет-медіа, також можна досягти конкретних практичних результатів, зокрема, допомогти суспільству.

За допомогою відеозв’язку до конференції також долучилась Христина Грищук, яка зараз навчається в Польщі і має змогу не лише порівняти освіту України та Польщі, а й дізнатись про стереотипи українців у польському суспільстві. Саме цю тему студентка дослідила у роботі «Медійний аспект стереотипів українців і поляків навзаєм». Свої цікаві результати роботи над цією темою авторка супроводжувала презентацією. « Інтернет-медіа найкраще, найшвидше можуть змінити думку, розвіяти певний стереотип»- зазначила Христина Грищук.

Останнім доповідачем був Андрій Мірошниченко. Він є членом організації «Громадяни землі за свідомі медіа».. Автор розповів про свідоме мислення для журналістів. Супроводжуючи свою доповідь відеопрезентацією, Андрій пояснив присутнім саму суть системного мислення -це вміння  писати доступно, об’єктивно, розумно та правильно про складні теми. Також до слова був запрошений завідувач кафедрою зарубіжної преси та інформації

Йосип Дмитрович Лось, який привітав усіх журналістів з таким дійством і наголосив на тому, що саме медійники є тими світочами, за якими повинне йти все суспільство.

Опісля учасники вирушили на засідання секцій, де мали змогу обговорити низку питань, що стосуються проблем, досягнень та розвитку сучасних медіа.

Віра Качмар

Фото Юлії Гриценко та Марини Шуміліної