ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Журналістам розповіли про сім законів риторики

12 березня 2012 року відбулася зустріч студентів і викладачів факультету журналістики з відомим риториком, доктором педагогічних наук, професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, проректором Всеукраїнського народного університету українознавства імені Григорія Сковороди Галиною Сагач.

Привітала присутніх професор, завідувач кафедри мови засобів масової інформації факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Марія Яцимірська. «Сьогодні маємо унікальну можливість послухати неперевершеного оратора, дослідника риторики, професора. І дякуємо за те, що Галина Михайлівна погодилась поділитися своїми знаннями зі студентами», — представила Марія Григорівна гостю.

Упродовж зустрічі розглянули низку важливих питань, зокрема риторики як науки та мистецтва, особливостей застосування оратором семи основних законів риторики, зв'язку риторики і гомілетики в синергетичному вимірі, духовного виміру Слова.

Галина Сагач закцентувала свою увагу на основних законах риторики —концептуальному, аудиторному, стратегічному, тактичному, мовленнєвому, системно-аналітичному та законі ефективної комунікації. Професор також розповіла про духовно-моральний розвиток особистості, наголосивши на тому, що журналісти є сторожами суспільства, і саме від них залежить те, як люди сприймають усе, що з ними відбувається.

Професор приділила увагу колористиці української мови, зауваживши, що власне молоді люди покликані перевершувати своїх попередників і відкривати нові кольори звучання материнської мови, а журналісти — конкурувати з музикантами, прагнучи до досконалого написання матеріалів.

Наостанок Галина Сагач прочитала присутнім вірш Ліни Костенко «Не знаю, чи побачу Вас, чи ні» і поділилась враженнями від зустрічі: «Мені приємно було перед Вами виступити, приємно бачити Вашу весну»…