Студенти-журналісти змалювали психологічний портрет сучасного українця

20 лютого 2012 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий семінар на тему: «Психологічний портрет сучасного українця в сучасній публіцистиці», координатором якого була асистент кафедри української преси  Галина Синичич. «Портрет українця у публіцистиці є одним із вирішальних чинників у формуванні державної свідомості. Важливо те, якими бачить нас старше покоління і молоді публіцисти», – звернулася до присутніх Галина Володимирівна.

Із доповідями про роль і риси української інтелігенції виступили студентки третього курсу Марта Плішило та Марія Всяка, які спробували змалювати психологічний портрет сучасного українця. Молоді журналісти також звернули увагу на стереотипи, що сьогодні нав’язують нашому суспільству, таким чиномзупиняючи його розвиток.

У ході семінару Галина Синичич запропонувала студентам відповісти на запитання: «Що для мене бути українцем?», чим викликала у  присутніх бурхливі емоції. Одні казали, що бути українцем – «це бути щирим і справжнім, вчити і поважати історію та традиції», інші – «не втікати від проблем, боротись із несправедливістю». Така жвава дискусія дала можливість студентам висловити власну думку та свою позицію щодо різних сфер суспільного життя в Україні.

Доцент кафедри української преси, заслужений журналіст України Іван Сало побажав усім присутнім не втрачати оптимізму, вірити і творити світле майбутнє, наголосивши, що «Україна була, є і буде».