Студент за студента!

Саме під таким лозунгом 10 грудня 2013 року на львівському Євромайдані організатори провели флешмоб, учать в якому взяли вихованці провідних вишів Львова. Захід став символом підтримки тих студентів, які були жорстоко побиті «Беркутом» у ніч з 29 на 30 листопада й зараз перебувають під наглядом правоохоронців. Подія ще раз засвідчила згуртованість молодого покоління та колективну здатність стати на захист своїх побратимів, яких сьогодні, через тиждень після побоїв, несправедливо звинувачують в організації протиправних дій і вчинків тієї ночі, яка у пам'яті сучасного покоління закарбується як насильницький і жорстокий спосіб знищення мирної акції за право на європейське майбутнє України та краще життя наступних поколінь.

Студентів сформували у шеренги, роздали наліпки червоного кольору та розповіли сценарій флешмобу, який складався із п'яти кроків: спочатку молодь заліплювала рот наліпками – символами того, що сьогодні студентам забороняють висловлювати власну позицію щодо доленосних рішень, які впливатимуть на розвиток нації. Після цього усі закладали руки за голову, присідали, а потім дружно підіймалися, зривали наліпки та гучно вигукували: «Студент за студента!»

Окрім вияву підтримки потерпілим і затриманим студентам, флешмоб ініціює й оголошення 10 грудня Днем студентської солідарності, а його організатори звертаються до світової студентської спільноти із проханням солідаризуватися разом з Україною.

Зазначимо, що подібну акцію в один із днів Євромайдану провів Національний університет «Львівська політехніка», студенти якого колоною пройшлися по вулицях міста із заклеєними чорними наліпками на ротах, як знак непокори владі, що посміла підняти руку на національно свідоме покоління молоді.

Участь у події взяли і студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Другокурсниці  Богдана Лясківська та Анна Солом'яна вважають, що кожен з нас повинен цінувати тих, хто стояв у ту ніч на майдані у Києві, захищаючи свою ідею та позиції: «Ми не закриємо очі на жорстоке поводження з нашими однодумцями, які, як і ми, хочуть жити у вільній європейській країні. Ось така маленька подія об'єднала нас ще більше і ми стали сильнішими», - кажуть  дівчата. Студентки першого курсу Дарія Зубрицька та Оксана Груба переконані - студентство ніхто не поставить на коліна: «Можновладці не зможуть затулити нам рота, вони не змусять нас мовчати. Ми готові до радикальних дій. Ми - покоління, яке вже не має пережитків радянщини і готове на все заради майбутнього. Якщо кожен громадянин буде впевнено заявляти свою позицію, тоді зовсім скоро ми досягнемо своєї спільної мети. Адже разом ми - сила!» - впевнені вони.  Другокурсниці Ольга Тимуляк і Катерина Садловська зазначають, що флешмоб об'єднав не тільки львівську спільноту, а й молодь усієї країни: «Сьогодні влада  намагається знищити будь-які прояви інакодумства та українства. Своїми діями ми намагались засвідчити, що нічого їй не вдасться. Україна буде сильною ,а українці житимуть гідно! Флешмоб засвідчив єдність і згуртованість українського студентства: нехай на кілька хвилин, проте ми були єдині і разом!»

Тому продовжуймо показувати наше почуття солідарності, не впускаймо до сердець песимістичні настрої та бережімо віру у переможний кінець!

Фото Зоряни Козачок