«В Європу - тільки освічені люди»!

Із таким закликом-гаслом спрямована акція буккросингу на українських євромайданах. Спочатку студенти київських та львівських вишів організували таку акцію в столиці, а згодом ініціативу підтримав Львів. «Спочатку уяви не мала, що таке буккросинг, але, дізналася про цю акцію в інтернеті, мені ідея сподобалась і я вирішила утілити її в життя тут»,  - розповідає координаторка Христина Воробій. У Львові ця акція почала діяти у пятницю, в день перед жорстоким розгоном майдану в Києві. Буккросинг на Євромайдані підтримав Форум видавців, який  надав намет, а в перспективі – 200 альманахів, які активісти будуть роздавати людям, як, свого роду, подарунки. Блискавично відгукнулося «Видавництво Старого Лева», яке напередодні кривавої ночі передало пані Христині 2 мішки з книгами, цю ініціативу підтримали також кореспонденти газети «Високий замок», видавництво «Свічадо» та інші.  Цікаво, що не залишилося жодної книжки з першого дня,тобто всіх їх люди взяли для прочитання. Це свідчить про те, що львів’яни хочуть бути освіченими людьми в цивілізованій європейській державі і продовжувати удосконалювати інтелектуальний і культурний розвиток країни. Ще раз нагадаємо, однією із умов буккросингу є вартісна україномовна література – та, яка, на думку читача, може зробити людину красивішою, щасливішою, розумнішою, добрішою. До акції долучаються всі без винятку: від дітей - до людей старшого віку. «Звичайно, є такі люди, які не знають, що таке буккросинг, але вони підходять до намету, дізнаються, а потім вже приходять зі своєю книгою», - каже головний ініціатор. І ще однією родзинкою євробуккросингу є те, що кожен, хто приносить книгу до намету, залишає на форзаці згадку про Євромайдан і за бажанням - своє ім’я в соціальних мережах. Потім той, хто прочитає книгу, зможе висловити подяку цій людині. Книги, що залишаться після акції, поповнять бібліотеки міста Львова.

Буккросинг - це зовсім нове літературне явище в Україні. Та тепер, коли обмін книгами з’явився на євромайданах, є надія, що про нього знатимуть всі люди, а його масштаб зростатиме й еволюціонуватиме в Україні.

Діана Горбань