Революція повинна бути мирною

1 грудня 2013 року на львівському Євромайдані відбулося народне віче, яке ухвалило відповідну резолюцію про вимогу покарання підрозділу «Беркут» і проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Цього дня площа біля пам'ятника Тарасові Шевченку зібрала близько 50 тисяч мітингувальників.

Ніч з 30 листопада на 1 грудня на львівському Євромайдані минула мирно, без жодних сутичок і заворушень. Вночі вартували тисячі львів'ян, які готові були захищати майдан від наїздів «Беркуту», повідомлення про які, на щастя, не справдилися.

Під час проведення народного віча відбувся молебень за долю України, який провели священики різних конфесій. Митрополит Львівський УАПЦ владика Макарій звернувся до присутніх, сказавши: "Думаю, нарід своє слово скаже. І я скажу – треба буде йти на Київ, і як не поставлять автобуси, то підемо пішки... Я ще дійду до Києва разом з вами!". Також запропонував уранці та ввечері проводити богослужіння на Євромайдані у Львові спільно з греко-католиками. Владика Венедикт передав слова підтримки від Патріарха УГКЦ Святослава. «Нехай сьогодні буде для нас знаком сили, який ми маємо разом. Хай Бог нам допоможе у наших стараннях, а ми не зупиняймося. Треба витривалості. Наші зусилля – це кроки», – сказав він.

У Києві, за різними даними, на Євромайдан зійшлося від 700 000 до мільйона осіб. На Майдані Незалежності вже розгорнули й намети. Але не обійшлося без сутичок за участю «Беркута». Як повідомило Громадське телебачення, (http://hromadske.tv/), у них постраждало щонайменше 35 українських і закордонних журналістів, які отримали травми різного ступеня важкості. За словами фотокореспондента Максима Кудинця, який також зазнав ударів від «беркутівців», ті, хто били, не звертали уваги на посвідчення та бейджики, які означали приналежність людини до певного ЗМІ.

Ніч з 1 на 2 грудня на львівському Євромайдані минула спокійно. Площу цілу ніч патрулювали автомобілісти, які  об'їжджали її та гучно сигналили. Також упродовж ночі присутні молилися у гарнізоні храму святих Петра і Павла, спільно просячи Бога допомогти вистояти українцям до кінця.

Фото Богдани Рущак, Олега Кравця

та провідних українських інтернет-видань