Львівський Євромайдан. День восьмий: на голках

«Львів стоїть і Київ не впаде! Львів і Київ разом!»

гасла з нічного Євромайдану у Львові (01.12.2013 рік)

30 листопада 2013 року львів'яни вкотре вийшли відстоювати ідею євроінтеграції та право жити в державі, яка не прагне підпорядковуватися нинішній владі.

На криваву сутичку  в ніч з 29 на 30 листопада, що відбулася на київському Євромайдані, обурено відреагували як мітингувальники й опозиція, так і закордонні посли. Зокрема, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, за повідомленням  порталу новин «24» (http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?yanukovichu_zagrozhuye_mizhnarodna_izolyatsiya__eksposol_ssha&objectId=387811), висловив думку про те, що за такий жорстокий вчинок нашому гарантові загрожує міжнародна ізоляція. За повідомленнями національних телеканалів і свідченнями очевидців, «Беркут» лупцював усіх, кого бачив, незважаючи ані на стать, ані на вік, штовхав людей на землю, а після закінчення бійки добивав їх ще.

Засудили дії силовиків і ректори львівських вишів, які виступають з вимогою покарати тих, хто вчинив жорстокі дії над демонстрантами. Повний текст заяви можна прочитати тут: http://vgolos.com.ua/news/lvivski_rektory_vymagayut_pokaraty_vynnyh_u_brutalnomu_rozgoni_yevromaydanu__zayava_125505.html. Зокрема, керівництво Львівського національного університету імені Івана Франка звернулося до генпрокурора України Віктора Пшонки щодо відкриття кримінального провадження за фактом побиття української студентської молоді та справедливо покарати винних (повний текст на: http://vgolos.com.ua/news/lnu_im_i_franka_vymagaie_vid_pshonky_pokaraty_vynnyh_u_pobytti_studentiv_125523.html). Неприпустими дії беркутівців визнала і УГКЦ. «Ми просимо не допустити ще більшої ескалації насильства, яке може привести до ще більше трагічних наслідків. Ми не повинні відповідати насиллям на насилля і злом на зло», - зазначив її настоятель Блаженніший Святослав.

Міський голова Андрій Садовий попередив: Львів стоятиме до кінця. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «Якщо хтось має намір повторити подібне побоїще у Львові, перед ними стануть не тільки тисяч студентів, які є зараз на львівському майдані».У Львові вийде все місто!» - заявив він.

На щастя, нічний Євромайдан Львова відбувся мирно, на ньому була чимала кількість людей, які виконували Державний Гімн України та викрикували гасла: «Львів не спить!», «До кінця!», «Львів і Київ разом!», «Львів чекає «Беркут» та інші. Сьогодні, 1 грудня, відбудеться всеукраїнське віче, на якому вирішать подальший план дій.

Студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка розцінили інформацію про приїзд «Беркути» черговою провокацією. Першокурсниця Оксана Ротко вважає це черговим залякуванням, але пишається тими, хто був готовий захищати майдан від нападу: «Львів'яни показали всю відкритість і щирість галичан, адже самі чекали на майдані «київських гостей». Зрештою, сьогодні всі львів'янки справді мають ким гордитися, бо ті чоловіки, що простояли всю ніч на майдані,стали народними героями», - впевнена дівчина. Студентка п'ятого курсу Зоряна Козачок вважає надходження відомостей про наїзд «Беркуту» не 100-відсотковою дезінформацією, але додає, що в соцмережах потрібно не тільки поширювати дані про них, а й інформувати про мирні заходи безпеки: «З метою безпеки потрібно говорити про те, як протистояти силовикам без димових шашок, «коктейлів молотова» і тому подібне. Ми повинні максимально зберегти мирний мітинг, бо як тільки виступимо силою, все може закінчитися трагічно», - застерігає вона.  «Вони хотіли побачити наш страх, але викрили лише свій власний. Народ вкупі - це рушійна сила. І в нас усе вийде!» - каже студентка-другокурсниця Дарина Мельничук.

Просимо Бога, щоб охороняв мітингувальників і допоміг їм мирним шляхом досягнути гідної мети!

Фото інформаційного агентства «Вголос»: http://vgolos.com.ua/photo/kilkist_lyudey_na_lvivskomu_yevromaydani_zbilshuietsya_foto_125511.html