І повторимо історію батьків…

Львівська молодь знає собі ціну!

Тимур Олевський, російський журналіст

(телеканал «Дождь»)

29 листопада 2013 року українці утворили живий євроланцюг, який проходив від Києва, проліг через Рівне та Житомир і сягнув польського міста Перемишля.

Та деякі національні  ЗМІ вважають, що спроба України «досягнути» Європи зазнала краху. У Житомирі, наприклад, підтримати всеукраїнську акцію прийшло недостатньо людей. Від Бульвару Шевченка до Хрещатика в Києві ланцюг простягнувся, але вийшов трішки розірваним. Львів'янам вдалося міцно взятися за руки та «торкнутися» сусідньої країни. Разом з активним та ініціативним студентством до живого ланцюга долучилися дорослі, більшість яких – учасники живого ланцюга 1990-го року, а також діти.

Формували живий євроланцюг з 11 години, після цього тричі співали Державний Гімн України та викрикували патріотичні гасла. Маршрут у Львові був протяжним, його фінішною точкою стало село Шегині, що на державному кордоні. Координатори акції повідомили, що Львів з'єднався з Європою досить щільно, а на підтримку вийшли й українські студенти, що навчаються в Польщі. Ідею незвичайного єднання підтримав і мер Андрій Садовий, висловивши думку, що за цей доленосний тиждень молодь змужніла духовно й морально. «Незважаючи на вітер і сніг, те, що відбулося у душах студентів, змінило їх», - впевнений очільник Львова.

Студенти факультету журналістики також приєдналися до цієї історичної миті. Для першокурсниці Ольги Рущак живий ланцюг символізував єдність людей різного віку та матеріального стану однією ідеєю. «Найбільше мене вразило те, з якою любов'ю та відданістю кожен мітингувальник брав участь. А виконання Гімну всім ланцюгом подарувало незабутні позитивні емоції. Це довело: ми - українці, ми - єдині!», - вважає вона.  Другокурсниця Марія Глушко завдяки ньому ще раз підтвердила для себе незламність нашого духу. «Він продемонстрував силу та єдність української нації, а також приніс віру в те,що все ще можна змінити на краще», - каже дівчина. Студентка третього курсу Ірина Скіць не погоджується із думками політиків і скептиків про те, що український народ пасивний. «З нами були і пенсіонери, і молоді мами. Це все говорить тільки про одне - українці готові і продовжують висловлювати свої позиції»,  - впевнена Ірина.

Сьогодні, 30 листопада,  спільнота майдану вийде на загальний мітинг, на якому вирішуватимуть план  подальших дій на підтримку євроінтеграції та відставку уряду.

Фото порталу інформаційного агентства «Вголос» (http://vgolos.com.ua/photo/lvivyany_obiednalys_u_yevrolantsyug_foto_125365.ht\l) та Меліssи Жаботинської