Не крадіть та не вбивайте мрію!

Кожен з вас увійде в історію!

Тарас Гаврик, один із ведучих

львівського Євромайдану

28 листопада 2013 рік.

Вже тиждень триває страйк львівських студентів на підтримку підписання Асоціації з ЄС та проти згортання євроінтеграційної кампанії.  На Євромайдан у кількості понад 40 тисяч осіб вони вийшли вже всьоме та вкотре довели свідоме розуміння того, що наша держава гідна бути частиною Європи не тільки на географічній карті, а й у духовному, ментальному, культурному, освітньому та науковому аспекті.

До страйкуючих студентів прагнуть приєднатися й учні загальноосвітніх шкіл та гімназій, але керівництво далеко не кожного середнього навчального закладу підтримує такі наміри. У соціальних мережах з'являються повідомлення про те, що директори зачиняють вхідні двері та не випускають своїх вихованців зі стін на майдан. Почувши таку інформацію, протестувальники традиційно закричали «Ганьба!», а ведучі порадили школярам, охочим відстоювати ідею, приходити на страйк після обіду.

«Ганьба!» кричали й українській владній верхівці, яка так і не підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Про це мітингувальники дізналися із сюжету про перший день саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, ключовими подіями якого є бізнес-форум країн-учасників і переговори стосовно членства України в ЄС. Інтернет-видання «Українська Правда» повідомляє, що Угоду планують підписати навесні 2014 року. «За інформацією джерел, у Вільнюсі узгоджується текст спільної декларації про подальші взаємини ЄС і України після непідписання Угоди про асоціацію в ході завтрашній сесії саміту Східного партнерства. Згідно з цією інформацією, в документі передбачається підписання Угоди про асоціацію в ході наступного саміту Україна-ЄС, який планується провести в кінці лютого-початку березня 2014 року. Крім цього в документі згадуються процедури врегулювання торгово-економічних конфліктів з Росією. При цьому текст не передбачає участі в цих переговорах російської сторони». (http://www.pravda.com.ua/news/2013/11/28/7003483/)

Організатори й ведучі Євромайдану не втомлювались нагадувати, що підтримка львівських студентів потрібна у Києві та закликали до максимального об'єднання львів'ян, які 29 листопада вийдуть формувати живий ланцюг, що має простягнутися від столиці, пролягти через Житомир, Рівне і  Львів та досягнути міста Перемишля. Триватиме акція з 12.00 до 14.00.

Запал вечора підтримували гурти «Aurum», «Other Side», «Freddy Max Street», «Тінь Сонця», виконавці Одісей, Юлія Верджі та балет «Sirius», який вразив постановками танців народів Європи.

Ми нагадаємо, що вночі майдан не спить, на ньому залишаються ті, хто доводить щирість своїх намірів і випробовує власну стійкість. Мерзнути вам не дадуть, оскільки на площі працює польова кухня, а в корпусі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (вулиця Дорошенка, 41, аудиторія 67, що на 2 поверсі) облаштували пункт обігріву учасників нічного мітингу, де можна зігрітися гарячим чаєм, переночувати, зарядити телефони та скористатися інтернет-зв'язком.

Ми пишаємося тим, що на Євромайдані у Києві перебуває й делегація студентів факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, яка, згуртувавшись, у напруженій атмосфері відстоює вибір свідомих українців.

Тому готуймося до ще одного історичного моменту – живого євроланцюга, повторімо історію наших батьків, дідусів і бабусь, щоб, незважаючи на глобалізацію сучасності, в майбутньому розповісти нашим дітям про благородну та високу справу, в якій ми разом з вами сьогодні беремо участь! З нами Господь і віра у силу єднання!

Фото інформаційного агентства GALNET. (http://galnet.org/news/70919-somyj-den-lvivskoho-evromajdanu-ne-kradit-mriyu