ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Львівські виші об'єдналися та повстали!

У Львові акції протесту проти згортання курсу на євроінтеграцію України тривають вже п'ятий день поспіль. Чотири дні й чотири ночі площа біля пам'ятника Тарасові Шевченку, що в ці дні стала Євромайданом для львів'ян, не порожніє, на неї знову й знову виходять ті, хто вкотре прагне довести твердість та рішучість своїх намірів у здобутті кращого життя та майбутнього для України в Європі.

25 листопада 2013 року на вулиці міста та Євромайдан гуртом вийшло і студентство. Молодь практично усіх вишів Львова з гаслами: «Слава Україні! Героям слава!», «Україна – понад усе!», «Студенти за Європу», «Слава нації, смерть – ворогам!» десятитисячною колоною пройшлася містом Лева, висловлюючи свої наміри підтримувати євроінтеграцію та до кінця боротися за підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Активну участь у масовому повстанні молоді взяв і Львівський національний університет імені Івана Франка. Студенти усіх факультетів пройшлися від університетської площі до Львівської політехніки, долучили до колони студентів Лісотехнічного та Медичного університетів, а також Львівської академії мистецтв. Один за одним до спільноти долучалися студенти інших вищих навчальних закладів, коледжів і навіть старшокласники загальноосвітніх шкіл Львова. На згуртовану рушійну силу нації уже чекали представники ВНЗ – студенти-лідери, викладачі, проректори та творча інтелігенція. Вони привітали національно свідому молодь з їхнім вибором і висловили впевненість, що саме вона є силою українського народу, його будівничою частиною і саме студенти можуть зробити колосальний переворот в історії, за який стоятимуть і боротимуться. Зокрема, від Львівського національного університету зі словами гордості та потіхи за майбутнє покоління звернулися Герой України, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007, 2010-2013 років), професор Іван Вакарчук, проректор з науково-педагогічної  роботи Звенислава Мамчур, представники профспілки викладачів. Тішилася появі студентам на Євромайдані і доцент філологічного факультету Галина Крук. «Сьогодні вперше в житті зраділа, не побачивши студентів в аудиторії! Є уроки літератури, філософії, мови, а є уроки історії, яку ми повинні творити!», - наголосила вона.

Незважаючи на холод (надворі було лише +1),  рясний і, до речі, перший сніг, студенти разом підспівували повстанським пісням, композиціям Марії Бурмаки та гурту «Океан Ельзи», що лунали навколо, стрибали, кричали патріотичні гасла, цим самим підтверджуючи бажання стати повноправною частиною європейської спільноти. Упродовж акції до організаторів мітингу надходила важлива інформація, яка мала визначальний характер, зокрема про визнання європейськими державами істинного прагнення українського народу бути в ЄС, долучення до української акції зарубіжних країн і визначення дій львівських протестувальників законними. Звучали й провокативні  дані про те, що деякі ВНЗ не відпускають своїх студентів з пар і  загрожують відрахуванням. Деяка інформація була спростована, але значна частина вишів станом на цей час відмовилася надати студентам право сказати на Євромайдані своє слово. Тому мітингувальники ухвалили рішення йти під стіни таких закладів завтра та вимагати дозволу про присутність студентів на мітингу.

Ввечері на мітингувальників чекало народне віче та концерт із виконавцями всеукраїнського рівня. Гурти «Мері», «Rock-H», «RIZUPS», «Гламур» та сольні виконавці – співаки Міа та Адрій Залізко, танцювальна команда «Sirius» подарували присутнім  пісні й танці, які змушували як грітися, так і вкотре утверджуватися у правильності свого вибору – шляху до Європи. Окрім цього, уся студентська спільнота помолилася за тих, хто зараз стоїть на Євромайдані у Києві, оскільки там існує загроза людському життю через дії охоронних підрозділів.

Наприкінці четвертого дня мітингу на сцену вийшли і його організатори. Вони ще раз наголосили на тому, що подібні концерти – це не привід зустрітися із друзями, вживати алкоголь чи весело махати руками під композиції. Це ще один шанс показати те, що студентство має право заявити про себе, свою силу та прагнення жити в європейській державі. Тому ще раз закликають львівську молодь їхати до столиці, де так потребують нашої підтримки, де також стоять за благородну ідею стати частиною ЄС, де охоронні підрозділи зраджують гаслу «Беркут» повинен бути з народом», а наносять протестувальникам тілесних ушкоджень, де енергію черпають із львівського запалу до досягнення мети.

Своїми враженнями про проведення Євромайдану діляться і студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, які разом з усіма виявили прагнення бути європейською нацією з набутими культурними та духовними вартостями. Другокурсниця Галина Белей вважає євроінтеграційні події  як у Львові, так і в усій країні далеко не забавкою та черговою можливістю повеселитися: «Це справді другі Крути! Нове покоління повстало, воно не буде більше терпіти знущання. Ми єдині, а, значить, перемога за нами!», - впевнена вона. Студентка третього курсу Христина Солтис  каже, що найбільше українці потребують зараз твердості переконань і витривалості: «Євромайдани по всій країні є яскравими свідченнями того, що народ - не сіра маса, яка йде на повідку у влади. Головне - не зійти з півдороги і вистояти до кінця, тоді буде результат!» - наголошує дівчина. Студентка-четвертокурсниця Ірина Малюк згадує революцію Помаранчеву та євроінтеграційну: «Точка біфуркації для нашого суспільства настала через 9 років (зазначали, що подібного майдану, який був у 2004 році, не буде найближчих 100 років). На цьому майдані багато молоді, бо це революція ровесників незалежної України, я є серед них, тому що інакше бути не може. Євромайдан - це вияв людської небайдужості щодо свого майбутнього. Не варто ідеалізувати Європу, але варто зрозуміти, що Росія - це наш кінець. Я вірю в цей майдан, вірю, що люди зможуть показати, хто керує в цій державі, люди спростують, що вони лише аморфна маса і маріонетки в руках влади».

Тому разом із молитвою, істинним бажанням і вірою досягти високої і заслуженої мети, діймо разом, бо ми – студентство, бо ми – сила! Борімося – поборемо, нам Бог помагає!..

Юлія Девда,

фото Прес-центру ЛНУ імені Івана Франка

та студентів - учасників мітингу