ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

Журналісти обговорили особливості польського репортажу

На факультет журналістики завітав професор Вроцлавського університету Єнджей Муравєцкі, який займається дослідженням польського літературного репортажу. Гість проведе кілька майстер-класів для студентів нашого факультету, а в останній день його перебування у Львові – 4 червня – студенти зможуть презентувати свої доробки у жанрі літрепортажу.

 «Ми говоримо про живих людей, про дії, які є справжніми», - розпочав свою лекцію журналіст-дослідник. - Серед основних вмінь репортера - готовність довго працювати, добре писати, вміння  верифікувати інформацію, тобто виділяти основні моменти, а також важливим є талант надавати матеріалу гарної форми, - зазначив Єнджей. Одним із найпопулярніших  видів польського репортажу є «feature-репортаж», який дозволяє авторові виразити у словах свою індивідуальність. Хоча цей жанр надає журналістові вільну манеру письма, він є важким в аспекті контролю якості. Професор закцентував на тому, що історія, якою оповитий репортаж, має бути цікавою, правдивою, повинна мати свого героя та займати відповідне місце на ринку, при цьому бути читабельною. Якщо журналіст не дотримується хоча б одного із цих показників, це може призвести до дисонансу між покликанням репортажу та його відтворенням на практиці. «Репортаж -  це мозаїка, яка складається із очевидних моментів життя», - підсумував Єжи. На наступних зустрічах планується перегляд та обговорення фільму, знятого командою Єнджея у Росії.

Юлія Девда