Студенти зустрілися із ректором

Напередодні Дня Університету, 9 жовтня 2014 року, студенти Франкового вишу зустрілися із ректором, професором філософських наук Володимиром Мельником. На зустрічі нагородили відмінників навчання, переможців конкурсів та олімпіад, активних у громадському житті Університету та тих, хто досягнув вершин у спорті. Участь у заході взяли також представники органів студентського самоврядування, профспілкового комітету та громадських організацій.

Вітальну промову ректор Володимир Мельник розпочав зі згадки, що 15 років тому Львівський університет одержав статус «національного», а також відзначив вагому організаційну роль у цьому процесі і подальшій підтримці статусу alma-mater професора Івана Вакарчука, який носив звання ректора Університету упродовж двох термінів: з 1990 по 2007 і з 2010 по 2013 роки. Як зазначив Володимир Петрович, вагома роль у науковому та суспільному поступі належить студентам Університету, оскільки кожен із них є відмінником, але реалізовує ці якості по-своєму. «Атмосфера толерантності й взаємоповаги, щирості та відвертості, яка панує під час щоденного спілкування студента з викладачем, і творить неповторність нашого Університету. У кожному студентові присутні вартісні виміри які є його духовними одиницями». Зокрема, підтвердженням слів ректора стали враження польських колег – Генерального консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда і голови Наглядової ради польського АТ «Prime Car Management S.A» Ґжеґожа Валюшевського, які під час зустрічі приємно відгукувалися про спудеїв Франкового вишу. Окрім цього, Володимир Мельник дав студентам настанову стосовно парламентських виборів і закцентував на свідомих діях молоді: «Людина є вільною настільки, наскільки це дозволяють закони та моральний імператив. Підтримуйте ті партії, які мають українську позицію». Наприкінці побажав присутнім міцного здоров’я, творчого многоліття та глибокої переконаності в тому, що своїми успіхами ми робимо вагомі справи.

Після слів ректора, із нагоди Дня Львівського національного університету імені Івана Франка, відповідно до наказу, за відмінне навчання, успіхи в науковій роботі та активну участь у громадському житті Університету, за високі спортивні досягнення студентів та аспірантів факультетів і коледжів нагородили грамотами.

На успішне навчання та втілення хороших намірів студентів благословив капелан – отець Тарас Островський. Їм він дав напутнє слово: «Будьте щиро вдячними за ті приємні й добрі речі, що про вас говорять, а також гідно несіть звання студента Львівського національного університету імені Івана Франка».

Від імені студентської спільноти виступив магістр факультету журналістики Ярослав Ткач. У своїй промові він згадав важливу роль студентів Франкового вишу під час Революції Гідності, а також наголосив: «У цей святковий день ми особливо пишаємось тим, що є невід’ємною частиною одного з найстаріших вищих навчальних закладів Європи, тому від щирого серця бажаємо всій академічній спільноті духовного піднесення та єдності задля підкорення нових освітніх, культурних і наукових вершин на благо Львівського національного університету імені Івана Франка».

Зустріч завершили творчо: музичні композиції  для присутніх подарували фольклорний гурт «Барва» та студентка факультету журналістики Анастасія Попеско.

Фото Олега Вівчарика