Прийти. Не загубитись. Пройти. Перемогти.

Випробування на міцність для першокурсників-журналістів - мовознавчий квест «Стежками університету» - відбувся 11 листопада 2013 року в головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Команди першокурсників і справді ледь не заблукали, шукаючи необхідну аудиторію у головному корпусі, оскільки вже так звикли до корпусу факультету журналістики на вулиці Генерала Чупринки. Але організатори завчасно попередили, що не несуть відповідальності за загублених учасників і у примітках для учасників квесту жартома побажали щасливо загубитися.

Такий захід відбувається не вперше. Як і минулоріч, його координували студенти-третьокурсники факультету журналістики Назарій Лазур і Наталія Лейцюсь.
Назарій Лазур зазначив, що метою проведення такого квесту є популяризація української мови серед студентів:«Хочу зауважити, що за останні роки в нас спостерігається тенденція: на факультет журналістики ЛНУ частенько вступають студенти зі Східної та Південної України, а це переважно російськомовні регіони. Ми хочемо показати їм, що в нашому виші є свої традиції, свої починання».

Символічно квест розпочався із промови студента-другокурсника, який перевтілився у патрона нашого університету - Івана Франка. Після цього учасники отримали свої карти та схеми проходження квесту із вказаними завданнями.

«Цьогоріч ми змінили кількість завдань. Їх тепер не 9, а 7. Втім, у гру додано бонусних персонажів», - додав Назарій Лазур.

Завдання були цікавими для учасників. Адже доводилося їм і співати, і рахувати, і долати мовний бар’єр, і розгадувати таємниці, і навіть поринути у минуле! На виконання кожного виділялося не більше семи хвилин. Дозволяли використовувати інтелектуальну власність не лише учасників своєї команди, а й усіх, кого можна було зустріти на шляху.

«Ця гра-квест є корисною, адже такі заходи гуртують команду. Усі завдання долали спільними зусиллями: якщо хтось не знав відповіді, то її знаходив інший представник групи. Найлегшим виявилося завдання з ребусами, нам легко далися розгадки, а от складніше було із випробуванням, де доводилося перекладати латинські сентенції. За нього наша команда й набрала найменшу кількість балів. Вважаю, що правильне налаштування на гру, непереможний командний дух і креативність принесли нашій команді першість!» - ділиться учасниця квесту, студентка першої групи Валентина Рущак.

«Це не просто подія, - розповідає першокурсниця Дарія Зубрицька, - це, певною мірою, свято для нас. Немає нічого кращого, ніж такі пізнавальні конкурси. Адже ми мали змогу досліджувати не тільки невідомі ще «стежки» Франкового університету, а й свої знання. Проте, мені здається, організація була недосконалою. Квест відбувався без особливих правил щодо послідовності проходження етапів, а це не дуже чесно».

Усі гравці були спритними та прудкими, тож хутенько дісталися до фінішної точки – Центру культури та дозвілля, де на команд чекало нове завдання. Першокурсники набували навичок спілкування з викладачами-екзаменаторами, зокрема, усілякими способами мали переконати викладачку (яку так вдало зіграла студентка ЖРН-33С Уляна Мовчан) поставити залік. До чого тільки не вдавалися креативні першокурсники! Хвалили манікюр, скаржилися на безгрошів’я, пропонували хабарі, презентували світлини потенційних наречених викладачки, погрожували та навіть непритомніли. Талон не отримав ніхто з учасників. За результатами,1 місце здобула команда ЖРН-11с (учасники: Рущак Валентина, Баранецька Марта, Гаравська Аліна та Жолобович Яна).

2 місце виборола група ЖРН-15с (Радайкіна Марія, Руденко Владислава, Савчук Віталій та Радюкін Тарас).Третіми стали першокурсники з шістнадцятої групи - Федоришин Любомир, Лушина Христина, Турик Христина і Терендій Катерина.

Команди нагородили грамотами та подяками за участь у квесті. Також Назарій Лазур висловив свої сподівання щодо продовження традиції проведення подібних заходів: «На майбутнє загадувати не буду, бо наступного року організаторами будуть вже наші наступники. Ми будемо лише їм допомагати. Єдине, що можу сказати точно, - ми дали такий собі поштовх, ґрунт для того, щоб зробити цей квест традиційним та щорічним. Хочу, щоб так було і через 10 і через 20 років».

Усвідомлення себе як складової університету, невід’ємної його частини приходить саме у такі моменти. Першокурсники, які лише розпочали своє студентське життя, мають змогу повчитися і брати приклад у своїх попередників. Чи відбудеться такий захід наступного року? Безперечно. Думаємо, що учасники команд й самі захочуть відтворити захоплюючу атмосферу, смак поєдинку і відчуття єдності з командою, які вирували у стінах університету.

Соломія Джуровська

Фото Софії Лазуркевич