Тарас Прокопишин: про успішних українців, ініціативу та відповідальність

30 квітня 2015 року у рамках проведення студентської  наукової конференції до Львівського національного університету імені Івана Франка поділитися своїм досвідом завітав соціолог, один з ініціаторів та засновників проекту The Ukrainians, випускник Франкового вишу Тарас Прокопишин .

Розмова  візуально була розділена на дві частини: спочатку Тарас розповів про проект та його функціонування, а потім усі охочі могли поставити медійнику будь-яке запитання.

За словами гостя, суть проекту в такому: «Наша мета – розповісти світу про українців». Спочатку було вирішено запускати The Ukrainians  доступною для іноземців мовою – англійською, та все-таки сайт функціонує  україномовною версією: « Не лише світ не знає про українців, а й самі українці не знають про українців». Засновники переконані, що після запуску такої версії, тобто промоції українців серед  українців, вони отримають більше ресурсів та можливостей для створення англомовної версії онлайн-журналу, досягнувши при цьому поставленої мети.

Тарас розповів, що форматом для свого проекту вони обрали інтерв’ю з українцями, які є відомими і незнаними, професіоналами й аматорами, проект співпрацює з патріотичними, чесними та ініціативними людьми, які не бояться творити добро. Тому журнал поєднує у собі журналістську та соціологічну тенденції.

Оскільки головним форматом проекту є інтерв’ю, то засновники  умовно його поділяють на дві частини: біографічну, у якій розповідають про людину та історії з її життя, та цілісну, тобто те, чим керується особа, якою є її життєва позиція, пріоритети.

Як з’ясувалося, цим доволі успішним проектом займаються всього троє людей, причому,  у вільний від роботи час, а тому роблять інтерв’ю лише раз у тиждень.

Підбиваючи підсумки, Тарас наголосив, що вони вже зробили п’ятдесят розмов.  А ще з нагоди року існування The Ukrainies  за підтримки «Видавництва  Старого Лева»  декілька днів тому презентували їхню книгу  на Книжковому арсеналі.

Валерія Паненко

Фото Людмили Руденко