Петро Порошенко відвідав Львівський національний університет

У рамках робочого візиту до Львова, 3 жовтня 2014 року, Президент України Петро Порошенко відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка. Там він зустрівся зі студентами, викладачами та журналістами, щоб представити програму реформ «Стратегія-2020». Серед основних її акцентів – люстрація влади, визволення українських полонених, зміцнення армії, збереження статусу української мови.

В Актовій залі перед посадовцями, громадськими діячами, викладацьким складом і студентами Петро Порошенко розповів про основні положення «Стратегії-2020». В її основу лягли реформи які уряд планує реалізувати  найближчим часом. «Наше завдання – зупинити війну, зробити привабливим інвестиційний клімат, побудувати чесну конкуренцію, справедливі суди, прозорий ринок. Треба забезпечити надійну люстрацію судового корпусу, – підкреслив Президент. – Крім того, нам потрібна термінова реанімаційна бригада, бо наша медицина  перебуває у стані клінічної смерті, це радянська медицина», – каже Петро Порошенко.

Особливо президент зосередився на ролі українського народу та його прагненню до змін. Під час своєї промови він зазначив, що зараз Україна переживає один із найскладніших етапів у своєму розвитку. Внаслідок Революції Гідності та війни на Сході, суспільство змінилося, воно об‘єдналося. «Спроби запалити конфлікти у східних і південних областях привели населення до консолідації , вороги прискорили політичні процеси. І коли ми не дозволимо відкрити другий фронт всередині держави, то зможемо перемогти російську навалу», – впевнений гарант. Також президент наголосив, що за європейські цінності Україна заплатила занадто дорогу ціну, але зараз народ починає усвідомлювати вартість своїх віковічних ментальних здобутків: «За всі двадцять три роки незалежності України я ще не бачив стільки синьо-жовтих прапорів, дивуюся тому, що люди так згуртовано співають гімн. Патріотизм зростає із геометричною прогресією».

Ще одним пунктом програми є люстрація влади та ухвалення Закону про такий процес. Як каже Петро Порошенко, реформуванню підлягатимуть усі інституції, а влада, яка буде оновленою, повинна служити суспільству й не бути корупційною.«Люстраційні комітети, які не працюють на благо держави, і ті працівники прокуратури, правоохоронних органів, обласних адміністрацій, уряду, які підпадають під люстрацію, будуть звільнені», – сказав президент, а також зробив заяву про те, що звільняє від виконання службових обов’язків голову Державної прикордонної служби Миколу Литвина.

Серед провідних завдань програми розвитку – збереження статусу української мови як єдиної державної, а також підвищення рівня англійської мови, яка в перспективі може стати другою мовою викладання у школах, вищих навчальних закладах і обов’язковою для викладачів. «Не говорімо про статус російської, а про статус англійської мови. Я впевнений, що ця дискусія буде набагато конструктивнішою», – резюмує Петро Порошенко.

На брифінгу гарант запевнив мас-медійників в ухваленні пакету антикорупційних законів та зазначив, що за мирних обставин в Україні  четверту хвилю мобілізації не проводитимуть. «Зараз нам потрібно забезпечити частини військовою технікою, оснастити армію», – наголосив він. Окрім цього, розповів про військовополонених, яких держава намагається щодня визволяти. «За менше ніж два місяці ми звільнили більше 1350 осіб. Справді, із ними жорстоко поводилися ті, хто їх захопив»,  – каже Петро Порошенко. Також президент повідомив, що комісія, яка розслідує катастрофу літака малайзійських авіаліній, збитого влітку російськими терористами, найближчим часом надасть результати своєї роботи. Один із акцентів брифінгу – поширювати правдиву інформацію і не помилятися у цифрах, зокрема тоді, коли доводиться подавати кількість загиблих, полонених чи звільнених.

Після зустрічей, разом зі своїми соратниками, охороною та львів’янами гарант прогулявся від головного корпусу Львівського університету до Оперного театру. Окрім зустрічі у Франковому виші, Петро Порошенко відвідав Академію сухопутних військ, трьох курсантів якої нагородив орденами «За мужність ІІІ ступеня», та Львівський бронетанковий завод, який найближчим часом, за його вказівкою, виготовлятиме сучасну бронемашину, одиниці якої постачатимуть українській армії на Схід. Президент закликає громадськість прагнути до змін, а їх починати із себе.