Заради правди…

17лютого 2015 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка презентували книгу «Україна у Великій війні 1939-1945»,  укладачем якої є Академік НАН України Ігор Юхновський, який не лише підготував працю такого рівня, а й був очевидцем тих подій.

За його словами, книга зародилася в Інституті національної пам’яті, який проводив круглі столи на тему Другої світової війни. Всю інформацію із цих заходів записували.Згодом історики створили есе, з якого вийшло представлене  науково-популярне видання. Особливість книжки полягає в тому, що в ній подані не лише тексти і фото, а й унікальні карти, вперше перекладені українською мовою, які, за проханням редакторів, надало англійське видавництво. Крім того, Ігор Рафаїлович зробив глибокий екскурс в історію від тих часів і аж до сьогодення, розповів, що автори прагнули донести до читачів чесну інформацію того часу: як саме жила Україна за часів німецької окупації та який її справжній внесок у перемогу. «Ми перемогли на рівні з іншими державами. Ця боротьба була безнадійною, але ми боролися за мир і дай нам Боже доброго майбутнього», - завершив свій виступ Ігор Юхновський.

Свої думки про книжку висловили  декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Шуст, кандидат філософських наук Андрій Дахній та інші. Завідувач кафедри історії та теорії соціології Наталія Черниш,зазначила, зазначила: «Ця книжка дає об’єктивний неупереджений аналіз, опис і синтез тих подій, які відбувались за часів війни. Це крок до набуття мудрості. Це популярне видання, яке важливе, як для студентства, так і для загалу, адже його зрозуміють всі. При читанні кожної сторінки книжки щезає комплекс меншовартості та неминучості поразки, який заважав нам колись і заважає зараз. Завдяки їй, ми знаємо, що належимо до числа переможців, до тих, хто виграв ту війну і тепер ми мусимо зробити все, аби це не втратити. І ми переможемо, адже з нами Бог, справедливість та історична правда».

«Ця книжка чесна, така, яка змушує думати. Вона потрібна суспільству», - зауважила Галина Мацюк, яка відповідала за культуру мовностилістичного оформлення книжки,та висловила прохання, щоб частину книг відправили у європейські бібліотеки. Також  запропонувала перекласти видання англійською та російською мовами.

Діана Квасненвська

Фото Ірини Кузьми