Франковий університет презентував наукові видання

11 вересня 2014 року, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка представили наукові книги. Сім праць, які видавничий центр вишу підготував до 21 Форуму видавців, взяли участь у конкурсі «Найкраща книга». Хоча під час відбору видання у списки призерів не ввійшли, проте вже поповнили університетську бібліотеку.

Збільшення наукових праць в Університеті відзначив модератор презентації, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар'ян Лозинський. «Це засвідчує розвиток науки в Університеті. Своєю чергою, адміністрація Університету сприяє тому, щоб наукові доробки наших викладачів були доступними для громадськості», - каже він.

Одним із головних акцентів, заради якого презентували праці, було 200-річчя від дня народження великого Пророка Тараса Шевченка. Саме Кобзареві присвятили два видання. Одна з упорядників «Євангелія від Тараса», молодший співробітник Університету Леся Гарасим вважає: презентована книга – це патріотичне обличчя alma mater і її повинен мати його кожен свідомий представник. «У збірнику ми зібрали промови і доповіді, які виголошували у стінах Франкового вишу на Урочистих академіях, що були присвячені Тарасові Шевченку. Часовий проміжок  зібраних матеріалів – від 1992 до 2014 року. Це і книга для душі, оскільки хочеться, щоб слово для вільного та розкутого мислення не лише прочитали, а й усвідомили»,  – каже вона. Інша праця авторства Заслуженого професора Університету, завідувача кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики Василя Лизанчука «Шевченкове слово»  покликана розкрити особистість поета у маловідомих аспектах та наголосити на рятівній місії Слова Правди Кобзаря, яке і сьогодні лунає з уст свідомих патріотів. «Актуальність творчості Шевченка у нинішній політичній ситуації є архіважлива: за своїм духом, за своєю сутністю, за національною гідністю, за спрямованістю до утвердження українськості й україноцентристської ідеології», - переконаний автор. Наскрізною є ідея пропагувати державотворення, буття і дух, а також сповідувати триєдині вартості – Бога, Україну та Свободу. Про автора вищезгаданого видання вийшла окрема книга «Кроки…Василь Лизанчук – публіцист, вчений, педагог», яку упорядкував Мирослав Романюк. Етапи творчості професора, вагоме значення його наукової публіцистики, що сприяє формуванню почуття національної гідності, а також розкриття способів і форм русифікації українського народу – саме це віднайде читач, перегортаючи її сторінки.

На презентації не забули і про Каменяра. Молодий науковець Святослав Пилипчук підготував монографію «Фольклористична концептосфера Івана Франка», в якій проаналізував  сприйняття Франкової методології стосовно застосування міфологічної, антропологічної, міграційної, порівняльно- історичної, культурно-історичної  та філологічної  платформ. Окрім цього, автор зосередив увагу на ролі Івана Яковича у вивченні та збагаченні жанрової системи українського фольклору та новаторських підходах до витлумачення найбільш складних питань стосовно дослідження його жанрових форм.

Достойно на Форумі про себе заявив і факультет іноземних мов. На конкурс «Найкраща книга» його викладачі представили видання «Французька мова. Лінгвокраїнознавчий аспект» (Ганна Кость, Ольга Сулим) та «Англійська мова як друга іноземна» (Михайло Більнський, Світлана Лук'яненко та Лариса Лемещук). Мета першого посібника - сформувати у студентів навички використання мови під час спілкування з носіями та у різних життєвих ситуаціях. Основне завдання іншого – закласти основи знань з англійської мови для тих, які нею не володіють, відтак – сприяти насиченому навчальному процесу.

Ті, кому небайдужа рідна історія та культура, можуть погортати сторінки збірника Богдана Якимовича «Україна та українці: події далекі і близькі». Спільне видання, яке до друку підготували провідні наукові інституції Львова охоплює статті з історії України: як військової, так і воєнної, національної символіки, культурології.

Презентація видань триватиме до кінця Форуму видавців. Після неї книги передадуть до фонду бібліотеки та університетської книгарні.

Фото Олександра Лавриновича