Руслан Гуменюк: «Кожен може знайти себе в цій книзі»

Вода… Звична для всіх річ. Та для Руслана Гуменюка  вона є дещо більшим, ніж просто рідиною… Свою книгу «H2O» студент третього курсу факультету журналістики великій публіці презентував 16 жовтня 2013 року у книгарні «Є». Змодерували презентацію викладач факультету журналістики Зоряна Величко та  літературний редактор книги  Адам Лозинський, який, між іншим, того вечора дебютував також. Особливу атмосферу в книгарні створював гурт «Sindy DeVille», який легкою музикою гармонійно зливався із голосом Руслана, коли молодий автор читав уривки зі своєї книги. На презентацію завітали друзі хлопчини, його старші та молодші колеги-журналісти й пересічні люди.

Адам Лозинський зазначив,що книга є трешовою і модерною: в ній багато діалектизмів,неологізмів,живої повсякденної і водночас літературної мови, що у своєму творінні вдало зумів поєднати Руслан. Окрім цього,це крик душі молодої людини під час свого зростання і становлення в державі. Слід зауважити ,що у ній молодий автор переплів багато хаотичних потоків свідомості, лікнепів і фактів. Зоряна Величко підкреслила,що книга сама по собі є риторичною,у ній  присутні рефлексії про життя самого автора.

«H2O» - то перші кроки Руслана Гуменюка, хоч вони інколи трішки незграбні і кумедні, проте книга є щирою й особистою, сповнена як відразливістю, так й інтимністю водночас.  Цікаво,що обкладинка й дизайн книги – то теж творчість Руслана. А Юлька, Галька, Велес, музика Чугайстра,  справжня дружба, страх в авторському «Діснейленді»  та ще безліч інших цікавих речей читачі можуть знайти  на її сторінках. Руслан вважає, що  він і його книга – то зовсім різні люди: коли він бере її до рук, у них виникають «дискусії та конфлікти».

А ще на презентації  присутнім розповіли про те, що Руслан має ще одну освіту – зубного техніка. Доречно підкреслив Адам Лозинський те, що медики пишуть цікаво, бачать всесвіт і буття зсередини, а це ще один пласт їх світоглядної глибини.

Чому саме назвав «H2O»? «Та тому,що вода може затримуватися у кожному з вас,протікаючи по венах й артеріях, а може просто промити кишечки», - пояснив Руслан. Не обійшлося і без вічного питання: звідки приходить та муза, яка надихає писати? Відповідаючи на це запитання, Руслан не обійшовся без своєї винахідливості й неординарності. Він відповів,що писати цю книгу його надихнуло існування в Києві,саме існування,перебування на одній хвилі з цим містом. Руслан навіть поділився тим,що він інколи їздив на вокзал за пошуками натхнення: ночував там,спостерігаючи за людьми,за їхньою поведінкою. І весь цей київський калейдоскоп митей закрутився в чотири місяці написання книги. Ще молодий автор сказав,що йому гарно пишеться на голодний шлунок,вночі або якщо побачить гарну дівчину(це він мабуть про свою), коли переживає незабутні ситуації й події.  Як зізнався Руслан, у нього немає уявного диктора, який начитує йому слова, все пишеться невідомо як, просто виходить з голови.

Також він слушно зауважив, що сьогодні молодь сповнена негативу і є лялькою-маріонеткою  в руках інших. Тому місією Руслана і книги є відкрити людям ширше очі.  Хлопець торкнувся і релігійного аспекту: «Релігія є продуктом Всесвіту, а людина – продуктом релігії. Отже, Бог і всесвіт один одному не заважають».

Протягом  цього вечора Руслан Гуменюк отримав багато теплих відгуків про книгу, напутніх побажань для майбутніх творінь, похвали й подяки за те, що випускає у світ  якісний літературний продукт, зроблений з любов’ю. А сам автор побажав усім бути самими собою,шукати й знаходити те,що хочеш, самостійно і, звісно ж, багато читати.

Діана Горбань

Фото Меліssи Жаботинської