ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

За досвідом, враженнями і друзями…Як проходять перші дні практики у Літній школі журналістики газети «День»?

 

 

 

На початку липня стартувала XI Літня школа журналістики газети «День». На участь у ній свої заявки подало 40 студентів з усієї України, а конкурсний відбір пройшло більше половини. Приємно, що серед 22 практикантів факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка представило 8 учасників: студенти першого курсу Соломія Буй і Дмитро Пальчиков, другокурсниця Тетяна Мацкевіч, третьокурсники Ярослав Назар, Ірина Малюк, Олег Твердь, Ірина Лазуркевич. До когорти студентів долучилася і випускниця Роксолана Савчин.

За їхніми словами, кожен день практики насичений зустрічами з відомими особистостями,    черпанням досвіду та новими знайомствами. Як проходять перші дні студентів-практикантів, як уже реалізовують себе молоді журналісти і що подарує їм цей досвід? Спробуємо дізнатися.

 

Ярослав Назар: Головний мотив у виборі газети ''День'' – досвід. У щоденному виданні завжди вистачає роботи, тому він ллється рікою. Головне - усвідомити, що це потрібно тобі, а не просто просиджувати штани. Щоденно безліч зустрічей, вражень,емоцій. Багато роботи - із самого ранку до вечора. Але це як насолода, бо відчуваєш себе журналістом.

Наразі я практикуюсь у відділі міжнародної політики і дуже задоволений цим, бо маю змогу вчитись у «світил», як аналізувати міжнародні події і проектувати їх на українську площину.

У перший день практики вразив колектив - усі привітні і завжди йдуть на допомогу. Ще приємніше - це учасники Літньої школи, які зруйнували багато світоглядних стереотипів і стали хорошими друзями.

 

Тетяна Мацкевіч: Літня школа журналістики - це насамперед чудова можливість побачити світ великої журналістики, світ шаленого ритму, який не знає спочину і забирає у тебе всі сили, проте вчить викладатися максимально у професійному плані, постійно цікавитися людьми і їхнім життям, не дозволяти собі бити байдики. Газета "День" - міцне осердя інтелектуальної журналістики в Україні. Високий мовностилістичний рівень матеріалів, широкий світогляд авторів, якісна публіцистика...Я хотіла потрапити у цей світ, щоб випробувати себе, змусити займатися корисною справою. Мене вразила можливість взяти інтерв'ю у будь-якої відомої людини. Літератори, видавці, громадські діячі...Чи могла я подумати, що колись, можливо, матиму нагоду поговорити з улюбленими письменниками, книги яких читала ледь не до дірок? Також вразив ритм життя у Києві. Коли приїжджаєш на день-два, не відчуваєш цього. Зовсім інше - жити тут цілий місяць. Що тут скажеш, до Літньої школи я добре не усвідомлювала, яку важку професію собі вибрала. Тепер розумію. Робота в редакції з 9 до 18, постійні пошуки потрібних місць у Києві, пристосування до написання матеріалів у кабінеті, де, окрім тебе, ще два десятки людей, хронічна потреба виспатися...Проблема не в ритмі, а в тому, що я до нього не звикла. Але все це, зрештою, того варте.

 

 Олег Твердь: Чому я обрав «День»? По-перше, через глибокий текст видання і таких же його авторів. По-друге, бо й самому хочеться «поглибшати». По-третє, чув багато теплих відгуків від колег, що є випускниками літньої школи. Мене вражає високий рівень організації редакції: кожен знає своє місце в колективі. І дуже смачна вода в коридорі. За це велике дякую). Наразі практикуюсь в рубриці «Суспільство», бо вважаю, що це принесе життєвий досвід. В першу чергу, професійний, бо поспостерігати за тим, як працює видання такого рівня та ще й самому взяти участь у цій роботі - багато вартує. І люди тут приємні.

 

 Ірина Лазуркевич: Враження «літньошкілців» газети «День» попередніх років уже другий рік мучили мою студентську совість. Друзі рекомендували це видання, викладачі заохочували, а власна цікавість лише укріпляла бажання там стажуватися. «День» приваблював як газета, колектив якої знає і має що сказати своїм читачам. Після двох років очікувань настав час, коли мрія про «День» стала реальною. Сподобався теплий прийом у редакції. Більше не повторювався трагічний варіант з попередніми практиками і дистанційним спілкуванням з редактором. На місяць ми - повноцінна частина редакційного колективу. Нас поважають, нам допомагають, нас розуміють і люблять. Звичайно ж, графік роботи не залишає надміру вільного часу, тож відпочинок серед молодих журналістів школи – це розкіш. Але, зрештою, «хто казав, що буде легко». Будь-який гарт – це межові ситуації, сила волі та витримка. І сподіваємося, що протягом цього місяця виховаємо в собі компоненти гартованого журналістського характеру.

 

Дмитро Пальчиков: Я практикуюсь у відділі політики, тому вражає інтелектуальна насиченість графіку. Вважаю, що Літня школа журналістики у «Дні» дасть мені масу емоцій, море знань та нових друзів, а також неоціненний досвід, який я тут здобуду. Адже його не можна буде порівняти з будь-яким іншим засобом масової інформації.

 

 Ірина Малюк:На нашому факультеті є багато охочих поїхати на практику до київського видання ще після першого курсу. Я вичекала цей момент до третього й зовсім не шкодую, оскільки є певний досвід та уявлення про практичну журналістику. Дякую нашим викладачам, що навчили мене мати свою думку і правильно відчувати та мислити. У перші дні практики вразив увесь «ДЕНЬ». По-перше, інтелектуальні та ерудовані люди творили неймовірну атмосферу, по-друге, усі учасники Літньої школи дійсно подружились ще із другої половини першого дня. Особливо запам’ятався момент поселення у гуртожитки, коли ми сказали комендантові, що поселяються до одного гуртожитку львів’яни і донеччани, а він за півхвилини тричі змінив вираз обличчя. Ми з ними найбільше здружились і таким чином розбили стереотипи та якісь нав’язливі думки.  Зараз я закріплена за рубрикою «Глянець», проте готую матеріали до рубрик «Українці – читайте!» та  «Україна Incognita». Хочу побачити себе у журналістиці, а також журналістику в собі. Маю надію, що за місяць інтенсивної роботи зможу реалізувати свої творчі плани та опублікуватись на шпальтах чи сайті видання.

 

 Соломія Буй: Мій вибір впав саме на газету "День", оскільки це одне із найякісніших друкованих видань в Україні. І мені як молодому журналістові важливо набиратися досвіду у фахових журналістів не лише технічно, але й світоглядно.Найдивовижнішим для мене було доброзичливе ставлення до нас працівників редакції. Ну і, звісно, семиповерхова будівля з редакційними приміщеннями європейського зразка.На початковому етапі Літньої школи виникали здебільшого труднощі побутового характеру, яких у львівської команди виявилось чомусь предостатньо. Але це теж непогано, адже ми формуємо в собі одну з найважливіших рис для журналіста - стресостійкість та вміння працювати за будь-яких умов. А щодо журналістики, то, звичайно, буває по-різному: щось вдається, щось поки що ні. Кожен день в нас надзвичайно навантажений, адже до повноцінної редакційної роботи додається величезна кількість зустрічей і круглих столів з відомими українськими та закордонними особистостями. Сподіваюся, що це все додасть нам досвіду, розвитку і нових знайомств.

 

Координатром Літньої школи журналістики газети «День» стала аспірантка кафедри нових медій Юліана Лавриш. Вона бажає  не лише львівським практикантам, а й усім учасникам використати повноцінно цей місяць. «Що це означає? Максимально взяти для себе матеріалу до роздумів із зустрічей, максимально багато представити тем для написання і пошуків, а також максимально відкрити свої серця для друзів-школярів, які одночасно стали колегами і частинами команди, у якій треба також прагнути працювати», - вважає Юліана.   

 

Нагадаємо, що Літня школа журналістики газети «День» триватиме до 1 серпня. Тож побажаймо нашим практикантам упродовж цього місяця здійснити усі творчі плани і реалізувати себе у журналістиці!

 

Юлія Девда