«Дні практики будують вас, роблять із вас професіоналів», - Михайло Присяжний

На факультеті журналістики відбувся День практики.  Один із найважливіших факультетських заходів вдруге став підсумком літньої роботи студентів, продемонстрував набуті професійні вміння та став цінним уроком для кожного молодого майстра слова. Адже практичний досвід у ЗМІ є запорукою вдосконалення майстерності та чинником, який показує рівень готовності майбутніх журналістів займатися творчою та пошуковою діяльністю у цій благородній і багатогранній справі. Участь у заході взяли студенти ІІ, ІІІ та IV курсів, які отримали за сумлінну працю та старання нагороди від керівників львівських ЗМІ, а дехто – запрошення на стажування та проходження практики. Найкращих визначали у семи номінаціях:

«Золоте перо» (практика у друкованому ЗМІ),

«Золота камера» (практика на телебаченні),

«Золотий мікрофон»(практика на радіо),

«Золотий об'єктив» (фото-практика),

«Золота стріла» (практика в Інтернет-виданні),

«Проба пера» (навчально-ознайомлювальна практика після 1-го курсу),

«Проба камери» (практика на телебаченні після 1-го курсу).

День практики на факультеті журналістики цього року відбувся вдруге та складався із двох частин: нагородження переможців і проведення секційних засідань.

Перша з них відбулася у приміщенні Дзеркальної зали головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона пройшла у формі пленарного засідання Другої науково-практичної студентської конференції «Журналістська практика:студентський літній досвід у сучасних ЗМІ». Розпочалося воно з вітальних слів ведучих – студентів-першокурсників Руслана Дем'яна та Марії Сидорчук. Присутні мали чудову можливість згадати минулорічний день практики, проглянувши невеличкий відеоролик. Далі до студентів звернувся декан факультету журналістики Михайло Присяжний, який привітав студентів за хорошу роботу протягом літа, згадав незабутні часи прокладання власної професійної дороги, подякував тим засобам масової інформації, які сприяють проходженню практики студентами та побажав вдалої і плідної конференції.

Серйозність питання практики та важливість залучення до неї студентів зауважив і проректор університету Мар’ян Лозинський. До привітань практикантів із вдалим початком журналістської кар'єри та до нагородження за успішне проходження практики долучилися генеральний директор Львівської обласної державної телерадіокомпанії Микола Шевчук, керівник проекту «Народний контроль» Павло Івашкевич (телеканал «ZIK»), шеф-редактор телерадіокомпанії «ЛЮКС» Парасковія Дворянин, директор телекомпанії «Львів-ТБ» Максим Ощіпко, бренд-менеджер FM «Галичина» Галина Батюсь, заступник головного редактора газети «Високий Замок» Аскольд Єрьомін, головний редактор народного часопису Жидачівщини «Новий час», , член правління НСЖУ Андрій Данилець, головний редактор газети «Львівський Залізничник» Ігор Паращак, головний редактор газети «Львівська пошта» Ірина Цицак,  заступник головного редактора «Львівської газети» Ігор Берчак голова Львівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Володимир Дубас, випусковий редактор інтернет-видання «Zaxid.net» Андрій Козлов, керівник інформагентства «Медіастар» Зоряна Павлишин, куратор програми стажування «Перший кар'єрний крок» Марта Завербна, поет Петро Шкраб'юк,  літературознавець Василь Габор і представники банку «Фінанси та кредит».

У ході конференції присутні проглядали деякі телематеріали, які засвідчили талант і хороші здібності роботи на телебаченні студентів-практикантів. Кожен, хто виходив за нагородами та подарунками заслуговував гідної похвали та оплесків. А також – запрошень на стажування та проходження практики у провідних ЗМІ Львівщини.

На завершення церемонії нагородження з уст ведучих свята прозвучали поезії Ліни Костенко «Крила» та Богдана Стельмаха «Народе мій», а також – музична композиція «Мальви» від першокурсниці Анастасії Попеско.

Під час другої частини в корпусі факультету журналістики відбулися секційні засідання, де всі учасники обговорювали особливості проходження літньої практики у засобах масової інформації та ділилися цінним досвідом, який здобули, готуючи власні матеріали.

«Дні практики будують вас, роблять із вас професіоналів. І якщо ви стаєте хорошим працівником, досягаєте вершин, то кожен ЗМІ буде радий прийняти у своє коло таку людину», - переконаний декан факультету журналістики Михайло Павлович. Саме таких фахівців і надалі готуватиме факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Фото Марини Шуміліної