Студенти зустрілися з амбасадором Канади Романом Ващуком

Минулого тижня студенти Франкового вишу зустрілися з новопризначеним амбасадором Канади в Україні Романом Ващуком. Зустріч провели у Дзеркальній залі, на яку запросили студентів факультету журналістики та міжнародних відносин. Розмовляли про перспективу стажування львівських студентів за кордоном, реакцію канадського суспільства на напружену ситуацію в Україні та реформування ООН. Зачепили також і питання про нарощення присутності медіа у висвітленні питань дипломатії.

Учасників зустрічі привітала проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька. Вона наголосила на винятковості зустрічі із гостем, який має українське коріння. «Це посол, який представляє країну, що завжди відважно й рішуче захищала державні та національні інтереси України. Це країна, де проживає частинка українського цвіту. Хоча Роман Ващук до виконання своїх обов’язків приступив недавно, але, як і вся журналістська спільнота, одразу інтегрувався у публічну дипломатію», – відзначила вона.

Посол розповів студентам про свою діяльність, коли обіймав посаду Посла Сербії, акредитованого в Чорногорії і Македонії. Окрім цього, наголосив на важливості публічної дипломатії, яка здатна творити інформаційне тло країни. Як зауважив він, останнім часом особливо активним у соціальних мережах є Міністерство закордонних справ України. Дипломат вважає, що таку практику мають використовувати офіційні представництва України в інших державах: «Відображення реальності за допомогою медійних засобів формує основу для міжнародного спілкування на різних рівнях».

Вагомою геополітичною ознакою держави є і її імідж. За словами Романа Ващука, його формують  міжособистісні відносини та кожен із нас. «Канада – країна еволюційного, а не революційного розвитку. Це мультикультурна держава, де панує толерантність до співіснування багатьох народностей. Окрім  образу фольклорної  та туристичної країни, вона набуває іміджу держави, яка має власні технології, проте і їх потрібно розвивати, оскільки ніщо не старіє так у світі, як гіпертехнології. Україна ж зараз має імідж кризової країни», – зазначив амбасадор, а також пообіцяв, що Канада підтримуватиме український народ у боротьбі із сусідом-агресором, вводитиме економічні санкції. Проте Роман Ващук наголосив на необхідності розбудовувати умови післякризового періоду: «Це дотичне до регіонального розвитку, зокрема, варто говорити про роль Львова в ІТ-індустрії, яку сьогодні недооцінюють. Україна – це не лише проблемна держава, це передусім нові можливості для розвитку бізнесу й науки, що є взаємовигідним для потенційних партнерів».

Після завершення зустрічі проректор Марія Зубрицька подякувала амбасадору за згоду зустрітися зі студентами, а також побажала новопризначеному послу успіхів у нелегкій та відповідальній роботі.

Фото Олега Вівчарика