Свято патріотичної пісні

Вклоняємо голови у поклоні святому подвигу

Уже стало доброю традицією на факультеті журналістики вшановувати тих героїв, котрі боролись за волю для народу та незалежність рідної України. 15 жовтня у Глядацькій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось Свято патріотичної пісні, яке організували студенти факультету журналістики. Ініціаторами свята стали керівник комітету з питань культури та масових заходів Анна Солом’яна та в. о. голови Студентської ради Мар’яна Сич.

Захід розпочався із відеоматеріалу під назвою «Повстанська Роксолана», який підготували Мар’яна Сич і Мар’ян Павлик. Саме так називали у підпіллі УПА Ольгу Ільків, зв’язкову Романа Шухевича, яка у 1943 році боролась за незалежність Батьківщини. За словами самої героїні, вона пережила саму себе. І хоч у свої 93 роки має безліч нагород, зокрема, орден III ступеня Княгині Ольги, жінка живе у маленькій квартирі, слава їй не потрібна, бо в бій ішла не за нею. А для сучасників Ольга Ільків у відеозверненні побажала вчитись, боротись за правду та берегти незалежність нашої країни.

Впродовж заходу зал був наповнений піднесеним настроєм від звучання усім відомих повстанських пісень. Такі композиції, як «Лента за лентою», «Проводжала мати сина», «Там під Львівським замком», «Спи, дівчино», «Кленова балада», «Ой на горі, на Маківці», «Буде нам з тобою що згадати» та інші  у колоритному виконанні студентів набули нового яскравого забарвлення. Також прозвучало багато авторських пісень студентів факультету журналістики. Поміж них впліталися й віршовані рядки, і розповіді ведучих заходу про діяльність воїнів УПА.

Серед запрошених гостей заходу були учасниці народного дівочого хору «Ліра» та естрадний виконавець Орест Цимбала. Він виконав пісню двох упівок Ольги Ільків та Марти Пашківської «Повстанське танго». «Сьогодні потрібно створювати нове інформаційне УПА. Із усіма проблемами треба боротися словом. Ця відповідальність найбільше лягає на журналістів. Тому приємно, що ваші студенти пам’ятають своїх героїв», - зазначив Орест Цимбала.

Свято патріотичної пісні завершилось виконанням гімну борців «Ой у лузі червона калина», який підспівував увесь зал. Хоч захід завершився, але патріотичне виховання студентів продовжується. Ми маємо пам’ятати усіх тих, хто здобув нам незалежність України, адже сьогодні молоде покоління може продовжувати славні традиції своїх попередників.

Христина Лушина

Фото Меліssи Жаботинської та Олега Вівчарика