«А ми тую стрілецькую славу збережемо!»

Студенти факультету журналістики організували вечір стрілецької пісні, приурочений 120-ій річниці від дня народження легендарної хорунжої  Українських Січових Стрільців Олени Степанів.  Ім'я цієї відважної жінки назавжди увійшло в історію національно-визвольних змагань українського народу за соборну та незалежну державу.

Пісенний захід відбувся в приміщенні Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка. Сюди завітали студенти та викладачі.

Невеличкий концерт розпочали ведучі - Руслан Дем'ян і Марія Сидорчук, які постали перед глядачами у ролі січових стрільців та були одягнені в тогочасну військову форму.  Вони оповіли присутнім про воєнне життя Олени Степанів,  історію формування жіночих військових чот та описали деякі бої проти ворогів. У кривавих битвах українські жінки та дівчата, які, до речі, були першими в Європі, хто взявся за зброю, гідно захистили честь своїх легіонів.  А також довели, що їхня боротьба – це не жарт і не театр, а свідоме й цілеспрямоване бажання відвоювати самостійність України.

Про дитинство, юність, кохання, здійснення непростого кроку – віддати себе служінню ідеї незалежності держави та завзято боротися за її досягнення, про несправедливі арешти й наклепи  розповідали невеличкі відеоролики, які гармонійно впліталися поміж виконанням патріотичних пісень учасників. Музичні композиції  «За Україну!»,  «Повіяв вітер степовий», «Накрила нічка», «Ой на горі, на Маківці», «Буде з нам тобою що згадати», «Ми йдем вперед», «Їхав стрілець на війноньку», «Зажурились галичанки»,  «Журавлі» виражали патріотичний настрій та передали присутнім його частинку. А вірш Олени Теліги «Відповідь» зумів донести серйозний намір жінок-патріотів, які утвердили славу Січового стрілецтва. Наприкінці учасники і глядачі заспівали невмирущий гімн Українських Січових Стрільців «Ой у лузі Червона калина…»

Після завершення вечора заступник декана Ярослав Табінський подякував студентам за участь, глядачам – за присутність і повагу та наголосив: «Доки ми співатимемо українські стрілецькі пісні – доти й житиме Україна!»

Хоча і минуло 120 років із дня народження Олени Степанів, але ми не маємо права забути її ім'я, а також імена інших жінок і дівчат, які виконали святий обов'язок – пішли на бій за славу і честь Батьківщини!

Фото Марти Крапивницької