Практика студентів-журналістів у Санкт-Петербурзі

Щороку студенти факультету журналістики проходять після навчання літню практику. У мене та ще в трьох студенток вона минула в культурній столиці Росії – місті Санкт-Петербург. Ірина Скіць (3 курс), Софія Федишин, Катерина Генсіровська (4 курс) і я (Ірина Дзюбенко, 3 курс) набрались за 3 тижні стільки вражень, що й все не описати. Але я все ж таки спробую розказати вам найцікавіше.

Приїхали ми до Росії на початку серпня, а повернулись до Львова на свято Дня Незалежності України. Жили в гуртожитку для іноземців (проживання оплатив Петербурзький університет), тому ми, крім російської, ще й практикували англійську мову. Студенти з різних куточків світу живуть від 6 місяців до 2-3 років у Петербурзі і вивчають інтернаціональну російську. Якщо чесно, то нас це дуже здивувало. Крім того, багато з них прагнуть навчатись там і після того, як вивчать мову.

Кімнати хороші, комфортні. Єдине, що погано було, так це те, що кухня розташовувалася в сусідньому корпусі (недалеко звісно, але все ж). Там же й був Інтернет (основний звязок з Україною, тому було зле, коли ми близько двох тижнів жили без нього). Але загалом гуртожиток дуже хороший + плюс ми знайшли там багато нових друзів.

Щодо практики, то дівчатка з 4 курсу проходили її на телеканалі 100 ТВ, у відділі кримінальної хроніки. Я з Ірою лише переходили до 3 курсу і кафедри ще не обрали, тому вирішили спробувати пройти практику і в газеті, і на телеканалі. І це була наша велика помилка. Треба було робити, як дівчатка, - залишитись на одному місці. Оскільки ми були в російськомовній країні, у невідомому місті зі всім чужим, то до нової редакції ми звикали важко. Треба включатись у роботу одразу, мати хорошу реакцію і призвичаюватись до навколишнього середовища. Це ми і робили, коли прийшли в перший день практики до газети «Деловой Петербург». Видання спрямоване на економіку, бізнес, фінанси і т. ін. Коли ти не працюєш з такою тематикою, то стає важко «крутитись» у ній під час написання матеріалу. Але ми вивчали всю нам потрібну інформацію лише за один день. Та проблема була у тому, що у нас їх всього було 4. Незважаючи на це, ми написали досить великий огляд про стартовий капітал для малого бізнесу.

На телебаченні ми з Ірою були у відділі спорту. Тут ми вже працювали по черзі, тому що елементарна акредитація на якісь змагання не дозволяла журналісту і оператору брати більше одного практиканта. Тому знову замало часу… Але якби ми залишились на якому одному місці – була б інша справа! Ось чому це велика помилка. Але все ж на телеканалі «100 ТВ» мені сподобалось більше, ніж у редакції газети. І редактор привітніший, і команда дружня – все допомогла і пояснила незрозуміле в роботі.

Найцікавіше було на факультеті журналістики. Нас повели на екскурсію на кафедру телебачення і радіомовлення, у їхній павільйон, де відбуваються практичні заняття. Все, як на звичайному телеканалі: камери, штативи, прожектори, екрани та інша апаратура, яка може сформувати і склеїти до купи сюжети в повноцінні випуски новин. Є й аудиторії, де студент монтує, готує своє відео і випускає його в ефір. Так-так, на кафедрі є своє теле- і радіомовлення. Студенти готують новини, цікаві сюжети, програми, передачі і випускають у світ факультету журналістики. Це все можна переглянути на сайті навчального закладу.

Якщо ж говорити про місто Санкт-Петербург (у нас все-таки були і вихідні), то, виявляється, за три тижні ми багато чого не встигли подивитись. Але якщо ви надумаєте побувати там, то, звичайно, варто побачити, як розводять мости (я дивилась на цю красу аж тричі), завітати до Ермітажу (студентам безкоштовно за наявності студентського квитка), покататись на теплоході, побувати у Кронштадті та в Петергофі, побачити славнозвісний корабель «Аврора», завітати до Літнього саду, де гуляв свого часу Тарас Шевченко, побачити Ісакіївський собор та церкву Спаса на Крові… Також в Петербурзі дуже полюбляють суші, тому не спробувати їх буде помилкою, там є досить вигідні пропозиції. А на Невському проспекті збирайте всі брошурки та флаєри, які вам роздаватимуть по дорозі. Саме таким чином ми покатались безкоштовно на двох атракціонах у парку «Диво Острів»в»J

Всього і не описати: стільки вражень, стільки емоцій, стільки згадок залишаться у нас назавжди! Петербург - гарне місто, сюди варто приїхати вдруге, можливо, на «білі ночі» в червні.

Ірина Дзюбенко