Студенти-журналісти відвідали Краковецьку школу-інтернат

20 грудня 2011 року студенти факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка відвідали Краковецьку спеціалізовану школу-інтернат для дітей із затримкою розумового розвитку (Яворівський район Львівської області). Порадувати дітлахів подарунками вдалося, а от чи достатньо уваги та спілкування?

По дорозі у Краковець усі разом пригадали слова знайомої з дитинства пісеньки „Ой хто-хто Миколая любить...” Десятеро студентів факультету журналістики (по декілька із різних курсів), заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський та пенсіонерка п.Ірина Садова вирішили свтіорити свято для дітей. Пані Ірина працює в студентському профілакторії і кожного року вона знаходить час та бажання приїхати до вихованців інтернату. За підтримки адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка та монастиря св.Онуфрія у Львові жінка щороку привозить дітям подарунки.

У святково прибраному залі нас вже чекали школярі. Загалом, у спеціалізованій школі-інтернат навчаєть 65 дітей. Та ближче до Різдва більшість з них батьки забирають додому. Один за одним хлопці та дівчатка показували свої таланти: хтось співав, прихлопуючи в долоні, хтось виразно декламував вірші, присвячені Чудотворцю, а хто й присідав активно, щоб довести власну майстерність. За їхні виступи студенти вручали подарунки,а присутні в залі вчителі та вихователі щиро аплодували своїм малятам.

Після урочистої частини директор Краковецького інтернату Адам Степівка ознайомив нас із діяльністю майстерні. В тиждень у школі в загальному 26 уроків трудового навчання. На секції „Умілі руки” юнаків на досить високому рівні навчають деревооброблювальної справи. Утім, за словами директора, й надалі залишаються необхідністю технічні прилади – пилки, молотки, станки. Хлопці не можуть повноцінно користуватися ними, оскільки їхня кількість обмежена. Ще однією із проблем є те, що діти змушені щодня кілька разів бігати з одного навчального корпусу до іншого. Відстань між ними сягає близько кілометра, а транспорту немає. Тому вихованці, незважаючи на погоду, повинні долати шлях від школи до їдальні за будь-яких умов.

Пізніше ми також завітали до другого корпусу школи, де дітки живуть і харчуються. Двоповерхова споруда ззовні не в дуже хорошому стані. Стара штукатурка облітає. Однак, пластикові вікна свідчать про те, що взимку дітям не холодно. Після ситного обіду вихованці разом зі своїми вчителями та студентами бавилися в різні ігри. Зокрема, діти долучилися до постановки казки „Рукавичка”, згадали поезію Шевченка і провели конкурс на найкращу заплетену косу серед дівчаток.

P.S. Напередодні свята Миколая студентська рада факультету журналістики зібрала понад 4 тисячі гривень. Зокрема, з ініціативи студради провели MEN'S AUCTION - Благодійний аукціон до дня Св. Миколая, де були представлені найкращі хлопці журфаку. Також кошти здавали , безпосередньо, всі студенти та небайдужі викладачі. Дякуємо за активну участь у благодійності та сподіваємось на активну співпрацю.

Софія Ткачук

Фото Зоряни Козачок