ЛНУ ім.І.Франка
English version  
 
 

НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ

 
Головне меню
Головна сторінка Iсторiя  та сьогодення Керiвництво Кафедри Лабораторії Магiстратура Аспiрантура Виховна робота Абітурієнтові Наукові видання Рада молодих вчених Прес-служба Iнститут екологiї  iнформацiї Творчий доробок студентів
 
Наші друзі
 

 
 


 

«Мобільна журналістика» від Мустафи Найема

        

15 березня у 350 аудиторії Львівського національного університету імені Івана Франка для студентів-журналістів провели зустріч із їхнім досвідченим колегою, журналістом інтернет-видання «Українська Правда», автором і ведучим програми «Сьогодні» на телеканалі ТВі Мустафою Найємом.

Чудову нагоду поспілкуватися з відомим журналістом надала громадська організація «Свобода Слова», яка організувала проект «Практичні міжрегіональні вебінари з мультимедійних технологій», та кафедра нових медій факультету журналістики. Представив присутнім і запросив до слова гостя заступник декана факультету журналістики Ярослав Табінський. Дійство відбувалося у форматі живого діалогу. Теми, які розглядав гість, стосувалися особливостей професії журналіста, його взаємодії з державою і суспільством, самовіддачі цьому ремеслу, властивостей телебачення та утримання уваги аудиторії ЗМІ.

Спочатку Мустафа Найєм поділився зі слухачами своїм розпорядком дня, наочно показавши, якою цінною для журналіста є кожна хвилина його праці. «Якщо ти контролюєш час, це підтримує твій тонус», - впевнений лектор.  Далі за допомогою схем гість зобразив дві моделі впливу журналіста як посередника між владою та аудиторією. Їх існує дві: особливість першої полягає в ретрансляції отриманої від органів влади інформації, яка набуває  ролі пропагандистської , інша – у простій передачі повідомлень від владних структур до споживачів інформаційного продукту. Студентів зацікавив і розвиток журналістської кар'єри у глобальній світовій мережі: «Інтернет – це наше, він ніколи не стане державним. Але інформаційна гігієна в ньому є надзвичайно важливою річчю». Учасники зустрічі обговорили і стрімкий розвиток блогерства у нашій країні. Мустафа Найєм вважає, що якість українських блогів є доволі хорошою і вони мають багато шансів, щоб перемогти у Міжнародному конкурсі блогів «За громадянську активність в мережі», який проводитить медіакомпанія «Deutsche Welle». Головними критеріями оцінки робіт представник журі  від України назвав актуальність публікацій і креативний задум творця блогу. 

Також  Мустафа наголосив на відданості журналіста своїй роботі, зізнався, що у своїй діяльності представник цієї професії  часто виходить за рамки закону заради того, щоб задовольнити запити аудиторії та якісно її проінформувати. «Якщо тобі потрібен факт – дістань його!» Поділився лектор й особливостями одного з найпоширеніших каналів передачі інформації – телебачення. За його словами, воно не достатньо глибоко показує усі процеси, що відбуваються у суспільстві, та швидко «спалює» людину, адже ведучий на телеекрані часто починає набридати аудиторії. Телевізійник завжди повинен намагатися бути цікавим, виносити не тільки суть повідомлення, а й підбирати під нього картинку, передавати усе складне простою і зрозумілою для реципієнта мовою. Наприкінці лекції Мустафа Найєм закликав журналістів не зраджувати свого обов'язку перед суспільством: « Достатньо продатися один раз і ви втратите довіру людей. Це ніби вбити себе, свою репутацію, завдяки якій разом з інформацією ми заробляємо». Також подякував студентам за увагу та поставлені запитання.

Подія стала корисною для тих, хто був присутній на ній. Першокурсниця Галина розповідає: «Мустафа Найєм – це цікава особистість, в якої є чого повчитися. Та й сьогоднішня зустріч стала ще одним додатком до мого досвіду. Хотілося би побільше здобувати його таким способом». Студент п'ятого курсу Іван переконаний: «Надзвичайно приємно, що такі яскраві постаті мас-медіа відвідують наш факультет та повчають студентів чогось нового, діляться власними професійними здобутками. Мустафа Найєм є моїм кумиром, журналістом, яким варто захоплюватись, від якого треба черпати орієнтири майбутньої професії. Він справді показує найвищий рівень того, як покликаний працювати справжній журналіст». 

 

Юлія Девда

Фото Маряна Павлика