Благодійний вечір до Дня Святого Миколая

Чи можна коли-небудь побачити дитячу радість такою щирою та безпосередньою, як у День Святого Миколая? Напевно, це свято є одним із найбажаніших для дітвори, яка вранці знаходить  у себе під подушкою запашні мандаринки, солодкі цукерки, м'які іграшки чи теплий зимовий одяг. Та, на жаль, не всім маленьким діткам бодай раз випадала нагода хоча б усміхнутися у цей день…

18 грудня в приміщенні Глядацької зали Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки студентської ради та профбюро студентів факультету журналістики відбувся благодійний концерт. Ініціатором дійства була першокурсниця Юлія Короленко. «Хочеться, щоб люди думали не тільки про себе, про веселощі та забави, а й бачили тих, хто справді потребує допомоги, - вважає дівчина.  – Думаю на цьому ми не зупинимось».

Ведучими дійства були третьокурсниця Уляна Гаврилюк і досвідчений гравець КВК (команда «Етселон») Михайло Буричка . Вони ввели присутніх у казкову атмосферу, продекламувавши вірш про лист до Миколая, який, у розпалі ночі полетів до небес. Також і нагадали про те, що не кожна дитина має можливість одержати бажаний дарунок. Тому мета концерту -  збір коштів, які будуть передані  дитячому будинку в селі Лаврів Старосамбірського району Львівської області. Недобудовані стіни та холодні приміщення цього закладу – таку сумну картину змушені бачити щодня 35 маленьких вихованців, які, незважаючи на розумові вади, є талановитими та здібними дітьми й заслуговують на краще приміщення. Та грошей, які виділила влада, вистачило тільки на встановлення фундаменту.

Усі охочі могли долучитися до акції милосердя, зробивши свій внесок у скриньки, і цим самим передавши дітям частинку доброти.  Підтримали благородну ціль концерту й учасники свята. Лірику із запальними ритмами поєднав гурт «Шметерлінг», який подарував залу романтичні композиції та приємно здивував, виконавши попурі з відомих пісень. Колектив «Шосте чуття» подарував глядачам власні пісні «Йде Різдво», «Скаже вона» та «Студентські роки». Дзвінкістю виконання вразив гурт «Piano», який представив публіці пісні «Моя любове», «Яскраве життя» та «Тюльпан».  Поринути у філософські роздуми та згадати незабутні моменти в житті допомогли  композиції барда Зеновія Пилипчука. Пісню про кохання виконала першокурсниця факультету журналістики Анастасія Попеско.

Активну участь у заході взяв арт-балет «Fantasy» (факультет культури і мистецтв), який вразив глядачів романтичною постановкою, запальним рок-н-роллом і танцем субкультур.

Наприкінці заходу глядачі та учасники дійства повірили в казку - вона постала перед ними на сцені. Її частинку подарував юний ілюзіоніст Павло Бучинський. Хлопець виконував ефектні номери з металевими кільцями, мотузкою, шарфом та м'ячиками, які дивували та захоплювали.

Хочеться вірити в те, що така акція також подарує диво вихованцям Лаврівського дитбудинку, на обличчях яких засяє усмішка, в очах блисне радість, а погляд наповниться подякою за хорошу справу.

Фото Марини Шуміліної