Журналісти вшанували День української мови та писемності

На факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося свято української писемності та мови. Його організувала асистент кафедри мови ЗМІ Леся Адамівна Гурч та студенти групи ЖРН-22с. Участь у мовному брейн-рингу взяли першокурсники з групи ЖРН-12с, які назвали свою команду «Словолови», та «Салолюби» з ЖРН-15с.

Розпочала свято вітальними словами Леся Гурч, яка зазначила, що студенти факультету журналістики є національно свідомими і їм не байдуже майбутнє рідної мови. Після представлення членів журі – другокурсниць Анастасії Позичайло та Галини Дашкевич, студентів третього курсу Наталії Лейцюсь та Назарія Лазура – естафету перейняли ведучі свята – другокурсники Юлія Девда та Даниїл Задорожній.

Розпочався брейн-ринг з представлення команд. Кожна з них підготувала гасло, плакат, сценку та музичний номер. Це була лишень розминка, подальші конкурси змусили студентів напружити свої розумні голови та зібратися з силами. У наступному турі учасники давали відповіді на питання, повязані з історичним минулим української мови. Конкурс «Співанка» полягав у тому, що кожна команда отримала коломийку, яку повинна була гуртом заспівати. Після цього студентів перевіряли на граматику: вони отримали набір словосполучень, які спершу повинні були правильно записати, а потім з ними скласти інформаційну замітку. Далі у програмі брейн-рингу були три фразеологічні конкурси, під час яких гравці підбирали синоніми до фразеологізмів та придумували власні анекдоти.

Впродовж усього свята в перерві між конкурсами свої вірші декламували учасники команд, а також другокурсниці Світлана Капустянік та Анастасія Попеско. Ведучі свята проводили різноманітні змагання серед глядачів, які отримували за це призи.

І ось нарешті журі оголосило результати. Незважаючи на те, що лідер змінювався впродовж усього свята, перемогу здобула команда ЖРН-12с «Словолови». Наприкінці мовного брейн-рингу заступник декана з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський висловив подяку усім присутнім, які долучилися до організації дійства: «Я переконався, що ваші думки є справді українськими». Наостанок студенти висловили подяку Лесі Гурч за те, що вона вже другий рік поспіль організовує це свято.

Катерина Терендій

Фото Софії Лазуркевич