«Світоглядна журналістика» для концептуального бачення світу

Посібник «Світоглядна журналістика» допоможе студентам засвоїти матеріали курсів «Націологія та інформація», «Сучасна закордонна публіцистика й тенденції розвитку світу». Книга містить три розділи: «Світоглядні засади національної журналістики в умовах глобалізації», «Висвітлення національних проблем у ЗМІ: пошуки аргументаційної коректності», «Мова ЗМІ та медіатизація світогляду», а також теми рефератів, практичних занять, орієнтовні питання до заліку. Автор закцентував увагу на теоретичних проблемах впливу журналістики на світогляд людини, зокрема – на медіатизації національної реальності, висвітленні національних проблем у ЗМІ, семантичній ідеології сучасного медійного тексту. Тарас Лильо вперше ввів у наукову термінологію поняття «органічна журналістика», обґрунтував вплив журналістів-концептуалістів на формування національної ідентичності, а також подав уривки праць Р. Капусцінського, І. Каганця, Дж. Мейса, Є. Сверстюка, П. Загребельного, А. Солженіцина, в яких актуалізовано світоглядні імперативи журналіста. Книга буде корисною для науковців та студентів факультетів і відділень журналістики, журналістів-практиків і для всіх, хто цікавиться проблемами сучасного журналістикознавства.